Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Lokowski, 11 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Brak poważnych awarii, a hamulce ostre jak brzytwy i \"bezobsługowe\" :)
Jak na samochód za małe pieniądze i do miasta. Idealny. Jeśli jeździć dalej to trochę strach z większymi prędkościami.
Silniczek miły i przyjemny do miasta. Wiadomo - szału nie ma d*** nie urywa. Gdyby jeszcze zamiast gaźnika był wtrysk byłoby doskonale!
Skrzynia biegów w cinquecento to jest pewnego rodzaju losowanie. W moim \"cienkim\" miałem wyjechane prowadnice lewarka. Lata na każdą stronę ale to najmniejszy problem. Zdarza się niekiedy \"blokada\" biegu trzeciego i wstecznego. Typowa bolączka tych aut.
Trzyma równo nawet przy niedopompowanych oponach! Części tanie i łatwo dostępne.
Auto małe z dużymi szybami. Jak się rozejrzy ze środka to widać wszystko i bardzo łatwo się przez to manewruje przy parkowaniu!
Mogło by być lepiej.
Coś tam niby jest ale zanim się silnik nagrzeje to mijają wieki.
Dla kierowcy i pasażera z przodu jest nawet sporo miejsca. Z tyłu jest mało, ciasno. Jako ciekawostkę dodam, że udało mi się zabrać z kolegami (4 sporych chłopów + kierowca)!
Radio minimum na poziomie głośności 20-30. Silnik ryczy krzyczy i nie da się go uciszyć w żaden sposób.
Zużycie paliwa to jest cyrk. W mieście chlipie ok. 6 l/100 w lato, a w zimie nawet z 8l/100km! W trasie udało mi się zejść do 5 l/100km (cały czas 80km/h w lato), a w zimie 6l/100km. Auto mogłoby z taką pojemnością palić dużo mniej! Co do cen przeglądów - nie wiem czy da się taniej. Naprawy - jeśli takowe będą potrzebne to dużo nas kosztować nie będą!
Trzeba przed kupnem dokładnie obejrzeć samochód (szczególnie nadkola tył w \"środku\") i negocjować cenę. Jeśli silnik będzie miał +170kkm nie przejmować się tym. Jeśli będzie zadbany to pośmiga i do 200kkm bez problemów z rozrządem!
Tutaj spali się kontrolka, tutaj bezpiecznik, tu nie działa zapalniczka.. Drobiazgi nikomu nie potrzebne :)
Dwa razy mi się zdarzyła. Raz przez uszkodzoną odmę gaźnik dostawał lewe powietrze i silnik gasnął. Drugi raz to po zimie awaria termostatu z czujnikiem temperatury wody + urwany kabelek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]

7,1