Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Paweł, 7 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Wiadomo - to auto służy do przemieszczania się z punktu A do B i moim zdaniem spełnia swoje zadanie. Przede wszystkim mój czinkuś się nie psuje a mam go 2 lata. Patrze na komentarze i oceny tego auto na tej stronie i nie dowierzam. Jedyne wytlumaczenie to takie, ze inni uzytkownicy kupili te auto bez sprawdzenia za 500zł bo tanio. Ja wydałem na mojego czinkuśia 2500zł w 2014r. i do tej pory ani jednej, nawet najdrobniejszej usterki, a jeżdżę ok. 7000 km rocznie.
Nic psuje się, nie gaśnie. Mocy brak, ale przecież wiedziałem co kupuje.
Biegi wrzuca bez problemu, co tu jeszcze dodać?
Auto małe to i prowadzi się dobrze. Nie ma wspomagania ale to nie problem dla takiego malucha.
Widoczność jest bardzo dobra. Przednie słupki są cienkie, więc nie mogą przeszkadzać.
Przyciski są ułożone ok. Nie jest to szczyt wygody, ale to nie jest samochód od tego.
Ogrzewanie to jedyny mankament tego auto - zanim się rozgrzeje to już jestem na miejscu, ale ja nie pokonuje tras dłuższych niż 20km.
Auto jest małe, więc nie spodziewamy się cudów, ale w 4 osoby się zmieszczą (chociaż w założeniach auto jest 5 osobowe). Samochód nie jest najwygodniejszy na świecie, ale nie jest niewygodny, mozna w nim spokojnie jezdzic nie narzekając na wygodę.
Wyciszenie to nie jest mocna strona tego auta, ale nie kupuje się go po to by zapewnić niezapomniane przeżycia z jazdy tylko, żeby dojechać do wyznaczonego miejsca.
Spalanie jest dość duże - 7l/100km w cyklu miejskim, zazwyczaj w 2 osoby.
Jeżeli kupi się zadbany model tak jak ja - czyli za 2500zł mam niepsujący się samochód, któy dowiezie mnie z punktu A do B, to jak mógłbym ocenić go jako słabego jakościowo?
Nic mi sie nie popsuło przez 2 lata (15 000km).
Jak wyżej, wszystko sprawne nic nie psuje się.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]

6,7