Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Sebastian Maciewicz, 13 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.9 41KM 30kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : jak go kupi łem to jeszcze byłem przyzwyczajony do maluchowskich hamulców. gdy pierwczy raz nim zachamowałem , o mało bym nie wyleciał przez szybę
samochód jest tarannie wykonany. nie ma śladów korozjii.
w zimie nie ma problemów z odpalaniem nawet na -30 stopni. silnik 900 bardzo odpowiedni stosunek do masy pojazu. duża moc. bardzo dobre ma przyśpieszenie.na prostej jechałem nim 155 km/h
z skrzynią pięcobiegową nie mam żadnych problemów . idealne przełożenie . biegi nie są koło siebie jak w tico.
doskonale wchodzi w zakręty. bardzo dobry rozmiar opon. gróba kierownica . bardzo dobrze się trzyma w dłoni.
w moim cinquecento jest idealna widocznośc. odpowiednio duże szyby.
bardzo dobrze rozmieszczone przyciski takie jak włącznik świateł i awaryjne . widoczny prędkościomierzi można dosięgnącć do radia.
w lecie z zamkniętymi szybami jest bardzo chłodno przy odpowiedniej regulacji temperatury powietrza. w zimie nie ma problemów z ogrzewaniem po około 2-3 minutach we wnętrzu jest wręcz gorąco.
we wnętrzu jest bardzo dużo miejsca jak na takie auto. kierowca ma bardzo dużo miejsca na nogi. pasażerowie z tyłu mają sporo miejsca na nogi. z przodu też bardzo dużo miejsca na nogi .
w samochodzie jak na tą klasę jest bardzo cichutko. nawet przy prędkości maksymalnej nie jest głośno. nawet przy obrotach maksymalnych nie słychać wyrażnie silnika. z tyłu nie słychać wogule jazdy.
auto się nie psuje i bardo jest ekonomiczne. na setkę pali około 4,1 litra benzyny.
jest bardzo tani kupiłem go za 2800 pln. nie żałuję co kupiłem bo jeżdzę nim na codzień
można nim przejechać nawet 300 tyś km. tak jak mój kolega przejechał nim bez 1 usterki 321tyś km.
nic mi się w nim nigdy poważnego nie zepsuło. jest bardzo niezawodny . nie ma na nim ani kropli rdzy. myślę że nic mi się nie zepsuje .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 41KM 30kW [l/100km]

5,2