Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

jk, 15 lat temu
Silnik 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Rok produkcji 1995
Fiat Cinquecento 0.9 i.e. S 39KM 29kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca na przednich siedzeniach. Myślałem o większym aucie ale jak wsiadłem za kierownicę byłem mile zaskoczony.
Karoseria : W moim egzemplarzu 1995 r. wymieniałem nadkola tylne z powodu znacznej rdzy. Przy zakupie warto sprawdzić także progi.
Silnik : Uszczelka pod głowicą.
Przeniesienie napędu : Lubi się sączyć pomiedzy skrzynią a silnikiem.
Ogólnie jestem zadowolony z autka jak na cenę pomimo pojawiającej się rdzy.
Silniczek pięknie chodzi, pewnie wpływ na to ma niski przebieg jak na wiek auta. Do jazdy po mieście jest naprawdę wystarczający, przy dalszych podróżach sadzę że warto rozważyć zakup mocniejszej wersji 1100 cm3. Jeśli chodzi o awaryjność jednostki napędowej to niedawno wymieniałem uszczelkę pod głowicą, przy tym przebiegu na gazie to normalne.
no i tu zaczyna się problem, jak to kiedyś ktoś powiedział \"skrzynia chodzi jakby włożyć kija w wiadro łoju\" - to prawda, niestety ale da się przyzwyczaić ;-)
Nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie działania układu napędowego.
Ciężko znaleźć autko o tak dobrej widoczności.
Brak zastrzeżeń prócz umiejscowienia przycisku sterowania tylną wycieraczką.
Jak dla mnie doskonale, szybko się nagrzewa nawet przy krótkich trasach, szyby nie parują. W porównaniu do punto, nexii, poloneza , 126p, astry to luksus.
Jak dla mnie nie brakuje miejsca jak na 2 osobowe auto ;) absolutnie nie nadaje się do podróży więcej niż 2 dorosłych osób. Ewentualnie można na tylnej \"kanapie\" przewozić dzieciaki.
Biorąc pod uwagę rok produkcji i klasę auta ...
Częste drobne usterki niemające wpływu na poruszanie się auta aczkolwiek denerwujące.
Za te pieniądze nic innego bym nie kupił
Z rzeczy mało istotnych to psuje się wszystko co się może popsuć ;) linka ręcznego, linka prędkościomierza, ogranicznik drzwi, wycieraczka tylna, silniczek spryskiwacza, krańcówka drzwi, silentbloki w tylnym zawieszeniu, ogrzewanie tylnej szyby, itd ...
Wymieniona uszczelka pod głowicą przy przebiegu 113 500 km, przy 100 000 wymiana amortyzatorów przednich.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.9 i.e. S 39KM 29kW [l/100km]

6,9