Ocena kierowcy - Fiat Croma I

archer, 19 lat temu
Silnik 1.9 Turbo D 94KM 69kW
Rok produkcji 1995
Fiat Croma I 1.9 Turbo D 94KM 69kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
gdy zobaczyłem to autko to wiedziałem od razu że je kupię, gdy wsiadłem do welurów, zadbanego wnętrza z pulpitem skierowanym w moją stronę z rzędami bardzo przydatnych przycisków nie chciałem już wysiadać. Wspaniały zegar, mnóstwo (to jeszcze mało powiedziane) miejsca, oczami kupiłem go w ciągu pierwszej minuty, gdy okazało się że jest w świetnym stanie tech. byłem szczęśliwy i tak jest do dzisiaj. Swoją codzienną niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji rozwiał moje wcześniejsze obawy, że to tylko FIAT
na starcie do <2000obr ciut za wolny, potem to szatan, do stu w 12sek, do 180 nadal mocno idzie, niesamowicie elastyczny, a przy tym oszczędny, robie od 850 do 900km na zbiorniku w mieście (dużym)
nie mam z nią żadnych problemów, po prostu dobra
przy bardzo szybkiej jeździe jest zbyt miękkie, troche wozi tył, przód potrafi dobijać na dziurach ale wymieniam amorki z przodu bo te się już jakiś czas temu skończyły
ale ... jestem za niski (170CM) nie wystarcza do ustawienia prawego lusterka:) elektrycznego, jestem poza zakresem ustawień, przydałoby się 180cm
wszystko pod ręką, a jest tego naprawdę dużo :)
żadnych pokręteł i cięgien, wszystko elektryczne, sprawne i skuteczne, naciskasz przycisk, wybierasz temperaturę a reszte zostaw automatowi, tak lubię
tak niewiarygodna ilość miejsca z przodu i z tyłu nawet dla ludków 200cm jest dośc miejsca nad głową i na kolana, a bagażnik zaskakuje wszystkich bez wyjątku, do tego to hatchback, siedzenia tylne się składają, nic dodać nic ująć
nie przoduje, ale to tylko diesel;), pęd powietrz OK
potrafi regularnie zchodzić ciut poniżej 6L, przy bardzo dynamicznej jeździe zawsze mieści się do 7L, ale dieslem trzeba umieć jeździć i dbać o silnik
można by dać 7pkt
tylko elektryczny podnośnik szyby (a dokładnie plastik trzymający szybę) od kierowcy, do tego kosztuje 700zł, więc co jakiś czas szukam, ale mam jeszcze szyber i trzy inne szyby:))
brak, wsiadam, jadę, wysiadam itd, a amorki przy tym przebiegu do wymiany w takim ciężkim aucie przy takim prebiegu to normalka
Fiat Croma I