Szukaj

Informacje o Fiat Croma I

Lata produkcji: 1985 – 1996
Segment: Klasa średnia
Pierwsza generacja Cromy debiutowała w 1985 roku jako następca Fiata 132 (zwanego również Argenta). Samochód zbudowano na platformie podłogowej „typu 4”, którą wykorzystano również m. in. w Alfie Romeo 164 i Lancii Thema. Projektantem modelu był Giorgetto Giugiaro. W 1991 roku Croma została poddana delikatnemu face-liftingowi, a pięć lat później zaprzestano jej produkcji. Fiat nie zdecydował się na jej następcę, pozostawiając segment D Alfie Romeo i Lancii. Przez 11 lat sprzedano prawie 500 tys. egzemplarzy modelu.
czytaj więcej
Powagosław
Pierwsza Croma była przebojem rynkowym na przełomie lat 80. i 90. Ta obecna jest tylko jej umowną kontynuatorką. Nie ma też mowy o powtórzeniu tamtego sukcesu. Bo Fiat w tej klasie został daleko z tyłu. ~Powagosław
Luzacjusz
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym kombi? To tak jakby słuchać piosenek od tyłu. Są tacy, którzy dzięki temu odkrywają w muzyce znanych zespołów satanistyczne treści. Co odkryjemy w Cromie? Nie wiem, może butlę gazową w bagażniku jako wyposażenie standardowe? ~Luzacjusz

Oceny Fiat Croma I

Liczba ocen: 99
Ogólna ocena
4,0 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(82%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Widoczność + Stosunek jakość/cena

Wady

- Bezawaryjność (poważne usterki) - Wyciszenie - Bezawaryjność (drobiazgi)

Wybrane oceny

3,9
~Tomek
Hatchback 2.5 TD 115KM 85kW
Fiat Croma I
Posiadałem Cromę 2.5 TD, rocznik 92 jakieś sześć m-cy w 2007 roku. Potem przesiadka na Mondeo 98. Cromę kupiłem w miarę okazyjnie i miło ją wspominam:) Była to beżowa taksówka więc swoje miałą przejechane. Na liczniku było 434 tys. o ile pamiętam ale jakby było 1 mln 434 tys. też bym się nie zdziwił:)Moja dziewczyna bardzo ją polubiła ze względu na automat. Czy poleciłbym to auto? Hmm..Tak ale egzemplarz MUSI być zadbany. Trzeba liczyć się z tym, że jakieś drobiazgi będą często do robienia i jeżeli nie będzie się tego usuwać w porę to z czasem będzie tragedia. Dla kogoś kto lubi czasem posiedzieć przy aucie, kto potrafi zadbać o takie auto-jeżeli to zrobi to Croma jest naprawdę dobrym i wdzięcznym samochodem.
2,6
~Kamil
Hatchback 1.9 Turbo D 92KM 68kW
Fiat Croma I
Gorszej rzepy to nigdy nie miałem, dlatego Croma zapadła mi w pamięć. To auto nie powinno nawet stać na złomie, bo złom sie gorszy.... Za przekręceniem kluczyka migały kontrolki jak lampki choinkowe, psuł się mniej więcej raz na tydzień. Czasami nawet świeżo po naprawie nie dojechał do domu. Psuło się wszystko, od silnika , przez zawieszenie, po elektrykę. Na końcu dla spektakularnego zakończenia kariery padło turbo. Na szczęście znalazła się jakiś matoł co to kupił.
3,7
~Danek
Hatchback 2.0 i.e. 116KM 85kW
Fiat Croma I
W chwili gdy to piszę właścicielem Cromy już nie jestem (przesiadłem się na Golfa III i nie narzekam). Generalnie po kromce mam dobre wspomnienia, polecam tym, którzy szukają przede wszystkim auta z obszernym wnętrzem i bagażnikiem.
Fiat Croma I