Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Rafff, 3 lata temu
Silnik 2.2 i 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 2005
Fiat Croma II 2.2 i 16V 147KM 108kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Na początku było trochę wycieków (przez uszczelki) ale udało się to opanować. I wbrew temu co niektórzy tutaj piszą nie bierze oleju (jak już się oczywiście ponaprawia uszczelki).
Manualna, OK. Być może jednak są auta gdzie biegi chodzą lżej.
Pewnie są lepsze, ale generalnie jest OK
Mogłoby być więcej miejsca w bagażniku
U mnie cały czas jest problem z wentylatorami nawiewu. Poprzedni właściciel chyba je źle po podłączał. Jednak mój mechanik nigdy do końca tego nie naprawił.
Bardzo cicho (dlatego kupiłem to auto)
Tutaj jestem zaskoczony pozytywnie spalaniem. Przy jeździe autostradą spala 8,5 litra (jadąc w okolicach 130km/h). Zazwyczaj samochody paliły mi więcej niż podają ludzie w opiniach, a ten pali mi stosunkowo mało. Kiedyś miałem Daihatsu Sirion 1.0 i jadąc autostradą też koło 8l na 100km było. Może jednak mam taki egzemplarz ;)
Jak go kupiłem (a sprowadziłem z Włoch): -Przepustnica -Uszczelka pod pokrywą -Rozrząd -Cieknąca pompa wody -Zamek tylnego bagażnika zamykał/otwierał się tylko z pilota -Klamka zewnętrzna kierowcy ciężko się otwierała (trzeba było mocno wygiąć) -Jakieś uszczelki przy silniku -Końcówka drążka przód Potem: -Raz czujnik parkowania przestał działać -Raz wspomaganie kierownicy padło (mojemu mechanikowi) -Klamka wewnętrzna pasażera się złamała -Pękł plastik na dole przy drzwiach za siedziskiem kierowcy -Uszczelka pod pokrywą silnika się zużyła -Była zapchana odma czego przyczyną były wycieki oleju

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 147KM 108kW [l/100km]

8,8