Ocena kierowcy - Fiat Croma II

www.dudi@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak wczesniej pisałem - jest bliskie ideału.
Auto za swietne pieniądze, bogato wyposazone, szybkie, solidnie wykonane. Kawał dobrego samochodu! Kupiłbym jeszcze raz!
Silnik jest rewelacyjny! Auto ma solidne \"serce\" :-) na 3, 4 biegu wyprzedzanie to zaden problem, auto po prostu rwie do przodu jak wyscigowy koń ;-) poza tym spalanie bez niespodzianek, kultura pracy - naprawde przyzwoita, chodzi równo i bez zastrzezen.
Wyrazne przełozenia, dobrze zestopniowana - czego chciec wiecej.
Trzyma się drogi, nie hałasuje, jest komfortowy. Spotkałem się z opiniami, że zawieszenie Cromy jest bliskie ideału - mogę to potwierdzić.
Lusterka potężne, duże szyby, widać wszystko i wszystkich.
Zdecydowanie za mały schowek pasazera, za małe kieszenie w drzwiach kierowcy i pasazera. Brakuje miejsca w ktorym mozna polozyc np. komórkę. Sytuacje trochę ratuje podłokietnik z dość dużym, podwójnym i chłodzonym schowkiem (idealny na dokumenty i jakies drobiazgi, latem - napoje).
Temp. rzędu -20 st. C czy + 30 st. C nie robią na aucie zadnego wrażenia. Radzi sobie swietnie. Naprawdę (duzy postep w prownaniu np. do stilo, w ktorym byly problemy).
Mnóstwo miejsca, z tyłu, z boku, z przodu - auto jest duze i czuc to po wejsciu do srodka.
Fantastycznie - kto nie wierzy, niech się przejedzie.
Nie jest to dla mnie najwazniejsza cecha, ale wydatki na utrzymanie auta nie biją zbytnio po portfelu. Mysle, ze w porownaniu do VW jest duzo taniej.
Dealer dał 20 000 zł upustu - nigdzie nie ma takich cen takich aut :-)
Drobiazgi naprawdę drobiazgowe :-) Wymienić trzeba było uszczelkę w tylnych drzwiach i bagażniku - trochę trzeszczały na nierównościach. Poza tym zero problemów.
Ostatnio padł mi alternator - przykra sprawa. Jednak serwis stanął na wysokości zadania - niedługo przyjechała laweta, zaraz później auto zastępcze, więc duzych powodów do narzekan nie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

6,7