Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Marek, 11 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
nne: Auto w porównaniu z konkurencją bardzo dobre, każdy kto przejedzie się tym autem ma bardzo pozytywne wrażenia. Samochód jest bardzo przestronny wewnątrz. Jest bardzo wygodny dla pasażerów z tyłu - praktycznie bije samochody z tego segmentu na głowę. Co do schowków faktycznie są małe ale przez to nie będziemy zagracać samochodu różnymi śmieciami. To co niezbędne możemy schować. Za to bagażnik jest całkiem spory i jest opcja z podwójną podłogą. Czytając dwa wielkie komentarze na nie mam wrażenie, że albo autorzy trafili na jakieś wyjątkowo usterkowe egzemplarze albo ktoś w złej wierze powypisywał co tylko się da złego o tym aucie. A prawda jest taka że jest to auto niedocenione bo jako nowe było bardzo drogie i w Polsce każdy wolał kupić Passata. Akurat VW ma większy prestiż niż Fiat, który był w Polsce od zawsze a VW był symbolem luksusu zza żelaznej kurtyny. To zostało w świadomości Polaków ale czasy się zmieniły, bo teraz praktycznie każda firma robi dobre samochody, a dodatkowo są jeszcze wyjątkowo udane modele jakim jest Croma. Silnik 150 KM jest bardzo elastyczny i niezawodny. Najwyższy moment obrotowy jest osiągany już od bardzo niskiego pułapu obrotów. Skrzynia japoński automat Aisin Af-40 montowany seryjnie radzi sobie bardzo dobrze z przeniesieniem tego momentu. Automat jest wystarczająco szybki i fajnie zmienia biegi, szczególnie dobrze działa kick down przy wyprzedzaniu. Wewnątrz naprawdę nic nie skrzypi, plastiki są bardzo precyzyjnie spasowane, na desce rozdzielczej są one miękkie. Klimatyzacja bardzo dobrze odparowuje szyby i tryb automatyczny bardzo wydajnie działa. Szkoda że przy włączonych wycieraczkach przednich podczas wrzucenia wstecznego automatycznie załącza się wycieraczka tylna, mnie to akurat nie jest potrzebne. Nawigacja działa bardzo fajnie, nietrudno też dostać polską mapę. Może nie jest super dokładna jak Auto Mapa ale zawsze zaprowadzi do celu. Grafika mapy tez nie jest oszołamiająca ale przecież głownie podczas jazdy mamy się skupić na drodze. Radio gra bardzo przyzwoicie, głośniki są dobrze osadzone, w drzwiach nic nie buczy. Jako użytkownik tego samochodu nie mogę złego słowa o nim powiedzieć i oby było tak dalej. Przy tym przebiegu który ma moje auto to samochody potrafią się już bardzo psuć. Owszem jak go kupiłem to zrobiłem trochę przy zawieszeniu bo gumy i przeguby były już wyrobione ale są to rzeczy eksploatacyjne i wiadomo że trzeba to wymienić.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

8,3