Ocena kierowcy - Fiat Croma II

ponirek, 14 lat temu
Silnik 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Fiat Croma II 1.9 8v Multijet 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Awaria ładowania akumulatora- koniecznośc odpalania od innego (z trudem)
Karoseria : Urwana klamka
Niestety niejednoznaczne auto. Wygoda jazdy i cisza w aucie to niezaprzeczalne, ale zdarzyła się awaria uziemiająca auto, oraz było kilka wpadek z drobiazgami. Wygląd rzecz gustu, lecz nie najgorszy. Po pewnym czasie stwierdziłem że jednak jest za wysokie. Zdjęcie rowerów z bagażnika na relingach z poziomu ziemi baaardzo trudne, ja mam 180 i uwierzcie 160 auta + relingi _ bagażnik i do ramy roweru uff Brak schowków i szufladek ołeczek itd. Auto WIELKIE w środku a nie wykorzystane. Fiat potraktował je jak limuzynę a ja i wielu innych jak auto rodzinne (kombi).
Bardzo dobra dynamika, niezłe spalanie oraz (choć to nie zasługa bezpośrednio silnika) cicha praca
Nieco ciężkawo chodzi, tak jakby musiała się rozgrzewać.
Zdarzyła się koniecznosć wymiany końcówek drążków, no cóż nasze drogi. Niestety potem zbieżność a w tym aucie na 4 koła więc 200zł. Buu
Wysoka pozycja za kierownica pozwala podziwiać świat, ale do tyłu porażka. Niestety tak jest we wszystkich nowych autach, a w kombi to chyba w każdym.
Brak, brak i jeszcze raz brak schowków, miejsc na kubki, butelki itd. To wstyd aby w takim dużym aucie tego brakowało. Nie wiem jak Fiat go traktuje, bo chyba nie jako rodzinne, a jak limuzyne. Niech się przyjrzą w jakim użyciu jest częściej. Ja obstwiam rodzinne wiec prosze o schowki, szufladki etc.
Automatyka czasem chce być mąrdzejsza od człowieka. Nie wychodzi jej np. jak chcesz rano odparować szyby to danie jej takiego rozkazu poskutkuje jak auto się rozgrzeje, czyli pewnie jesteś już u celu. Jak jest zimny silnik to trzeba kombinować ręcznie. Klikanie guziczkami nie jest najbardziej ergonomicznym sposobem. Wolę pokrętła jak np. w Mazdzie 3 lub 6.
No tu się czepiać nie można. Po 150 tys fotele się jednak ugniatają i siedzi się garbato.
Super i tak niech zostanie.
bez żadnych zastrzeżeń, to auto może tak palić
Dobrze tylko dlatego że po 2-3 latach kupuję się je za 40% ceny. Wówczas można jakioś ścierpiec usterki. Za blisko 100 tys chyba bym opluł sprzedawcę.
Cos tam trzeszcy czasem, ściera się pokrycie z plastików. Jednak i tak wysoka nota.
W ciągu dwóch lat bujania się autem *Urwała się klamka w tylnych drzwiach, *Padł komputer od klimy, bo zatkały się otworu przelewowe w podszybiu i zalało środek. *Wysiadło ładowanie akumulatora i zostałem uziemiony z autem, na szczęście we własnym mieście. Swoją dorga niezła jazda jak samochów informuje cię o wyłoczaniu poszczególnych obwodów jak poduszka, hill older, abs, esp, asr i pozwala ci jechać z prędkością 40km/h

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 8v Multijet 120KM 88kW [l/100km]

6,7