Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Rok produkcji 2010
Fiat Croma II 1.9 8v Multijet 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronne i wygodne wnętrze
Karoseria : potrafi zaskrzypieć
Posiadam auto od nowości, przez 60 tys km żadnych awarii (poza wymianami oleju wymieniłem łącznik stabilizatora i klocki z przodu). Generalnie samochód wygodny i przestronny. Dobre materiały w środku, choć spasowanie mogłoby być lepsze bo na wybojach potrafi zatrzeszczeć. Trochę mało schowków jak na samochód rodzinny.
Na początku wydawało się bardzo dobrze, im dłużej jeżdżę tym bardziej uważam że przydałoby się więcej mocy. Zaskakująco mocno "zamula" go włączenie klimatyzacji.
dwójka haczy na zimnym silniku, poza tym ok.
Trochę miękki, ale wygodny. Mondeo jednak było w tej kategorii sporo lepsze. Plus za większy niż w innych autach tej klasy prześwit.
duże przeszklenia ułatwiają obserwację, jednak ciężko wyczuć gdzie się samochód kończy i zaczyna (z tyłu ratują czujniki) z przodu długa opadająca maska nie pomaga.
Nie ma się do czego przyczepić.
Poza tym że zimą długo się nagrzewa jest ok, plus za nawiewy na tył i funkcję szybkiego odparowywania szyb.
Tutaj bardzo dobrze, z przodu bardzo dużo miejsca, z tyłu jechałem tylko kilka razy ale było super. Fotele grube i bardzo wygodne.
Bardzo dobrze, ale czasami ciszę zakłóci skrzypnięcie czegoś we wnętrzu.
Spalanie na poziomie 6,6l mieszane jak na tą wielkość bardzo dobre. Ceny przeglądów w ASO zdecydowanie za wysokie, po gwarancji już nie robię w ASO. Producent zaleca wymianę oleju co 35 tkm, zmieniam co 15 tkm.
Kupiłem nowy z poprzedniego rocznika i był to model wychodzący z produkcji więc zapłaciłem taniej, za te pieniądze mogłem mieć Skodę Octavię. Octavią jeździłem jakiś czas służbowo i nie umywa się do Cromy.
łącznik stabilizatora i pojawiły się małe purchle na nakładce słupka drzwi
Jeszcze nic się nie zepsuło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 8v Multijet 120KM 88kW [l/100km]

6,4