Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Silnik 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Fiat Croma II 1.9 8v Multijet 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Witam ,typowe auto na trasę ,dojazdy do pracy od 20 kilometrów w górę,dalsze wyjazdy z rodziną ,bagażnik mieści cztery typowe walizki (lotnisko). Za tą cenę nie kupicie Państwo tak bezpiecznego ,szybkiego ( autostrada Jastrzębie Zdrój Częstochowa godzina osiem minut ) ,komfortowego pojazdu (piszę 10.05.2020).Mam Cromę 4 lata jako drugi samochód. Przejechałem 68 000 km. Obecnie ma 261000 km.
Super, motor prędkość podróżowania constans 130 km/h 2100 obrotów oleju nie bierze ,licznik zamykam. DPF nie mam.Auto kupione w polskim salonie.Jestem czwartym właścicielem.
Dolewałem tylko oleju i sprawdzam poziom.Trzyma się. Olej syntetyczny Motul 75w90 nr 34201.Nie chcę się powtarzać , ale muszę trójka się haczy zwłaszcza, gdy się chciałem ścigać (auto ma duszę).
Sprężyny przód wymieniłem, jedna pękła,piasta przód z łożyskiem ,huczała .na moim przebiegu 55 tys.
Nadwozie ocynk,piaskowane są tylne nadkola przez przednie koła. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Na mrozie - 25 *C słychać tapicerkę, krótko.Klamki delikatne.Pijany pasażer urwał lewą ,bo była blokada włączona.
Widoczność do tyłu uwaga na słupki.Lusterka super.
Mogło by być więcej schowków.
Klimatyzacja dwustrefowa ok, ogrzewanie zimą grzeje po 5 kilometrach silnik dba o siebie (auto ma duszę).Później jest ciepło i przyjemnie.
Można wewnątrz puszczać drona lub modele samolotów. Poważnie pięć dorosłych osób może podróżować wygodnie 1000 czy 2000 kilometrów.
powyżej 170 km/h słychać narastający hałas.Pojawiają się nieszczelności na uszczelkach - mam owiewki.
Polecam: sprężyny piasta to w wszystkie elementy które wymieniłem . 605 zł całość.
Jak wcześniej pisałem nie ma drugiego samochodu na rynku polskim tej klasy ,tak komfortowego w tej cenie .
Nie zawiódł mnie jeszcze .Zawsze dojechałem i wróciłem .Używam cromy w 99% trasa minimum 100 km w obie strony.
Pękła sprężyna za Łaziskami w kierunku na Katowice

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 8v Multijet 120KM 88kW [l/100km]