Ocena kierowcy - Fiat Croma II

booboo, 15 lat temu
Silnik 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Rok produkcji 2005
Fiat Croma II 2.4 20v Multijet 200KM 147kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Doskonała wspólpraca silnika i skrzyni biegów .
Silnik 2,4l 5-cylindrowy ,jest mocny od dołu , nie ma porównania do 4-cylindrowego 1,9 , mimo że jest rozwinięciem tego silnika (plus 1 cylinder) , kultura pracy na wysokim poziomie , dobrze wyciszony , ładnie brzmi stłumionym basem przy mocnym obciążeniu .To jest 200 KM oraz 400Nm i producent zestroił elektronikę tak , że w początkowym ruchu pedału gazu jest dość wolna reakcja , inaczej nie dałoby się plynnie i powoli jechać po mieście , natomiast głębsze wciśnięcie wywołuje żwawą reakcję - niedoświadczony kierowca może mieć kłopot z opanowaniem szybkości.
Automat hydrokinetyczny japońskiej firmy AISIN pracuje doskonale , szybko zmienia biegi , nie boi się kickdownu .Płynnie i praktycznie niewyczuwalnie zmienia biegi ,jedynie między 5 i 6 przy małym obciązeniu czuje się wyraźniej moment zmiany biegu ale bez niemiłego szarpnięcia .Moment zmiany biegu łatwiej zobaczyć na obrotomierzu . Jest lepiej niż miałem okazję doświadczyć w Mercedesach .To jednak technika japońska .
Dobrze dlatego , że to jest w zasadzie pojazd do jazd dalekodystansowych , połykacz autostrad . I do tego jest zestrojony czyli komfortowo jak Vectra . Nie nadaje się do sportu , choć sprawnie pokonuje zakręty i w górach czuje się doskonale na serpentynach . Bywa kłopotliwy na ciasnych parkingach , przydałby się mniejszy promień skrętu . Lepiej nie pchać się nim w ciasne włoskie uliczki.
Widoczność do tyłu nie jest mocną stroną tego modelu , czujniki cofania sa gadżetem rzeczywiście pomocnym .
Dzięki automatycznej skrzyni biegów nie muszę zastanawiać się specjalnie nad pozycją fotela względem pedału sprzęgła bo go nie ma . Raz przejechałem w ciągu dnia ponad 1600 km i nic mnie nie bolało.
Jest dobrze i tyle .
To jest duży samochód.
Przy 170 km/h obrotomierz pokazuje ok.2700 obr/min . Można normalnie rozmawiać a i radio może cicho grać .
Jak na moc i automat to po prostu wyśmienicie . To nie tylko moja opinia , nawet recenzje prasowe to przyznają . Za ostatnie 5200 km średnie zużycie 7,6 litra na sto km. A nie jeżdżę powolutku .
Kupiłem używany i uważam , że nic nie przepłaciłem .
Nic się nie dzieje .
Nic się nie dzieje .Oby tak dalej .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 20v Multijet 200KM 147kW [l/100km]

7,8