Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Tomek z Gdańska, 11 lat temu
Silnik 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Rok produkcji 2008
Fiat Croma II 2.4 20v Multijet 200KM 147kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Duża moc, 200kM sprawia że na drodze masz ponadprzeciętne przyśpieszenie - i na trasie też! Przy prędkości 150 passat nie chciał zjechać to go prawym pasem ominąłem bez mrugnięcia - a facet gębę minę jak cholewa - widać że nie chciał mnie puścić, ale nie wiele miał do powiedzenia. Tak samo z innymi autami, passat, superb, volvo wszystkie poza s80 i xc90, nie jedno audi i bmw - Croma nie jest znanym autem a silnik 2,4 już na pewno nie jest znany - ludzie nie spodziewają się takiej mocy - a na tylnej klapie nie ma oznaczeń silników - SUPER.
Silnik przebija wszystko, skrzynia super, tapicerka w skórze rewelka, duży wyświetlacz - całościowo super. Duża moc, 200kM sprawia że na drodze masz ponadprzeciętne przyśpieszenie - i na trasie też! Przy prędkości 150 passat nie chciał zjechać to go prawym pasem ominąłem bez mrugnięcia - a facet gębę minę jak cholewa - widać że nie chciał mnie puścić, ale nie wiele miał do powiedzenia. Tak samo z innymi autami, passat, superb, volvo wszystkie poza s80 i xc90, nie jedno audi i bmw - Croma nie jest znanym autem a silnik 2,4 już na pewno nie jest znany - ludzie nie spodziewają się takiej mocy - a na tylnej klapie nie ma oznaczeń silników - SUPER.
Silnik pięknie się zbiera, właściwie na drodze 90% samochodów zostawia w tyle. Silnik nie hałasuje, a nawet dźwięk jest przyjemny - słychać tą pojemność - daje mnóstwo przyjemności!
Pierwszy raz mam automatyczną skrzynie... przekonałem się, bo przejechałem się autem szwagra (Octavia DSG). Raz spróbujesz i nie przestaniesz - super. Nie czuć szarpnięć (jedynie przy zrzucaniu biegu w dół np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania), płynne przełożenia, po wciśnięciu pedału do podłogi od razu zrzuca o 2 biegi i jest Dynamic!
Jest to auto dość wysokie, jak na tą moc mogłoby być lepsze w zakrętach. Choć mogłoby być sztywniejsze, to jeszcze nie zdarzyło mi się odczuć działania ESP - a dość agresywnie biorę zakręty.
nie mam z tym problemu, czujniki pomagają przy parkowaniu. Okna są duże, lusterka też, także lepiej niż w innych kombi.
Wszystko na miejscu.
i tu jest problem, klima i ogrzewanie ok, ale - ciągle mi parują szyby zwłaszcza porą jesienno - zimową. Filtry są ok, rurki też drożne, auto stoi w garażu, także jest suche jak pieprz - w ASO nie mogli mi pomóc :(
Spoooro miejsca dla 5 osób, kanapa tylna dużo, z tyłu bardzo dużo miejsca (na kolana, i nad głową) - porównywalnie z oplem signum. Komfort jazdy bez zastrzeżeń
Nic nie trzeszczy, nie stuka, jest cicho. Na autostradzie do 150km/h jest wręcz cicho.
No to trochę boli, ale i tak nie tak dużo jak na tą moc.
Auto miało niecałe 3 lata jak je kupiłem, cena to 46tys - za tą cenę nawet nie mogłem się zbliżyć do takich osiągów w innych markach.
1. Zepsuła się osłonka przeciwsłoneczna kierowcy - złamany zaczep -160zł 2. odpadła klapka wlewu paliwa - 130zł 3. złamany jakiś element w klamce tylnych drzwi za kierowcą, coś się złamało i trzeba było klamkę zmienić - 230zł
Poza parowaniem szyb to brak, ale boje się że to może być jakaś nagrzewnica lub coś poważnego...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 20v Multijet 200KM 147kW [l/100km]

Fiat Croma II