Lista ocen Fiat Doblo I (108) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dejwid
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Spalanie rewelacja jeśli się nie szaleje (nie przekracza 140-150km/h). Z kompletem 5 pasażerów + 5 rowerów na dachu + pełen bagażnik spalił średnio w trasie 6l przy prędkości 120-140 km/h Oczywiście lepiej jest jeździć do 120km/h wtedy spalanie w trasie spada poniżej 5l Właściwie oprócz wymiany filtrów i oleju robiłem tylko rozrząd i sprzęgło (niestety nie jest najlepsze i średnio co 100 tys.km wymaga interwencji - zwłaszcza pompa sprzęgła)
~Adrian
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
naprawy nie są drogie, ale jako, iż psuje się notorycznie coś (od kwietnia 3x naprawiałem alternator, ubywa płyn wspomagania kierownicy, płyn chłodniczy, zżera olej, zawieszenie tył już zdążyłem obie strony wyremontować, teraz skrzynia biegów do wymiany a zaczyna już huczeć łożysko koła prawe, sumując nerwy wolałbym naprawić raz i drożej niż wiecznie coś i kumulacja opłat.. spalanie przy opisie silnika
~mulak:)
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
do niedawna spalał około 7-8 litrów w mieście przy w miarę spokojnej jeździe. ostatnio przegoniłem go po wielkiej brytanii gdzie mieszkam. 500km zrobiłem w niecałe 4h! prędkośc od 140 do 200km/h cały czas. spalił 8,5l na 100-sporo. Cud nastąpił zaraz po tej trasie. teraz jeżdżąc poza miastem do 100km/h spala około 4.7 litra!! nie kłamie. na mieście,gdzie nie przekraczam 2000obr/min spala 6 litrów!!
~Tomasz
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Generalnie znakomicie. Kilka dni temu - kiedy to ostatni raz mierzyłem - na długiej trasie, przy spokojnej, równej jeździe (100-110 km/h) 5 osób z pełnym obciążeniem + klima Doblo zużył średnio niecałe 4,9 l/100 km. W mieście pali 6,3-6,7l, w zimie co ciekawe tyle samo, przy czym trasy są niedługie, kilkukilometrowe. Trochę więcej pali przy szybkiej jeździe - potrafi zjeść nawet 7,5-8,0l.
~Cyna
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Komputer troche przekłamuje zużycie paliwa - zaniża o niecały litr/100 km. Z pomiarów wynika, że przy ekonomicznej jeżdzie na trasie tj. 70 - 100 km/h spali 4,7. To bardzo dobry wynik na tak duże i \"rozdmuchane\" auto. Przy max prędkości, tj 180 km/h komputer wyświetla spalanie 7,5/100 km (nie wiem ile jest na prawdę)
~Artur
Minivan 1.2 65KM 48kW
Tutaj naprawdę ciężko o naprawę za np tysiac złotych..no chyba że remont silnika, skrzyni itp. Ceny filtrów, klocków, zawieszenia itp śmieszne. Nawet oleju wchodzi raptem 2,9L więc 4L bańka starcza na wymianę, dolewki i jeszcze prawie litr zostaje. Pod tym względem ten samochód jest fantastyczny!
~Wojciech
Minivan 1.2 65KM 48kW
Pomimo małego silnika pali sporo. Dużo więcej w mieście, lepiej jest na trasie. Niestety przy obciążeniu potrzebuje podciągnięcia do wyższych obrotów co zwiększa spalanie. Naprawy różnie: od 15 zł za niedziałający kierunkowskaz (wina elektryki, nie lampki), do mojego koszmaru: 1400zł za remont silnika...
~Piterrrossssss
Minivan 1.2 65KM 48kW
Auto pali relatywnie mało, pod warunkiem ze jedziemy spokojnie i z głową. Jadąc zgodnie z przepisami, bez szaleństw można osiągnąć w dłuższej trasie 7,5 LPG. W Mieście przy ciężkiej nodze i wysokich obrotach + korki to nawet 15 LPG hehehe
~Draniu
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
nowy silnik 1,9MULTIJET 105KM to rewelka najnizsze spalanie jakie udalo mi sie osiagnac to 4,9l/100km na trasie, sredia w cyklu miesznym to 5,5-5,9l/100 przy jezdzie autem zaladowany to niezly wynik, auto nie lubi miasta tam spala nawet do 7/100
Dziennik kosztów dla Fiat Doblo I
6,4
8,8
~franken@interia.pl
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Auto ma niby-komputer ktory pokazuje ilosc km/litr paliwa ale zaniza znacznie. przy delikatnej jezdzie na trasie:90-120 ok 5,5/100km /delikatnie trasa-miasto 6,7/100;najwiecej trasa-ostro 130-140 tu chyba gabaryty i opory powietrza