Ocena kierowcy - Fiat Doblo II

BrunoTrawa www.szkolka-ochmanow.pl, 12 lat temu
Silnik 1.3 D 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Fiat Doblo II 1.3 D 75KM 55kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Najpakowniejszy w swojej klasie. Zamierzam na dniach kupić doblo III-ciej generacji też w wersji MAXI osobowy, ale już ze znacznie mocniejszym silnikiem, w dalszym ciągu to najlepsza oferta w klasie mikro-dostawczaków, jak pisałem w swojej pierwszej recenzji.
Silnik : Awaria turbosprężarki - regeneracja
Układ hamulcowy : Tarcze padają razem z klockami - wada fabryczna
Fiat Doblo Cargo Maxi 1,3 JTD znacznie mniej zachwyca, niż wersja osobowa, którą aktualnie mamy również na stanie i którą wcześniej opisywałem, choćby tym, że jest mułowaty i hałaśliwy. Posiadam wersję kupioną we Francji, było w 2008 roku 30% taniej, niż u nas, stąd kabina znacznie lepiej odszyta niż wersje na Polskę, ma wszystkie bajery, co osobówka, lecz jednostka napędowa za słaba. ZA TO BARDZO OSZCZĘDNY W UŻYCIU. Dlatego oceniam, jako przeciętny samochód.
Dla Doblo Cargo Maxi 75KM w dieslu bez DPF to stanowczo za mało, słabiutko z przyspieszaniem, zdycha z ładunkiem, pod niewielką górkę z piątki trzeba zrezygnować.
Do tej pory bez usterek, jestem zadowolony.
Do tej pory bez usterek. Fabryczne ogumienie wyrzuciłem trzy dni po kupnie samochodu, tak śliskich Bridgestonów jeszcze do tej pory nie widziałem.
Mam furgon cały z blachy, więc z tych powodów piszę, że przeciętnie - odsyłam do innych opisów.
Jak na mikro-dostawczak bezkonkurencyjna w swojej klasie, jeżdżę bez zatrzymywania się na postoje po 300-400km jednym cięgiem.
Ciepło i bez pary w kabinie w 6 sekund!!!
W przeciwieństwie do wersji osobowej siedzenie kierowcy ma krótszy skok i facetowi o wzroście 185 cm i wadze około 100kg jest absolutnie za ciasno.
W przeciwieństwie do wersji osobowej cała masa echa od niewygłuszonego przedziału bagażowego przenosi się do kabiny, silnik pracuje natomiast cicho.
Bardzo oszczędny samochód, pali znacznie mniej od wersji osobowej, w pełni załadowany i z dodatkową przyczepą 900kg nigdy nie przekroczył mi 8l/100km
Całkowicie preisswert.
ABSOLUTNIE NIC po 50000km przebiegu.
Turbina padła sama od siebie po 40000tys. km, akumulator po gwarancji miesiąc. Poza tym nic nie dopłaciłem jeszcze do niego. CZĘŚCI I TAK TANIE W PORÓWNANIU DO KONKURENCJI.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 D 75KM 55kW [l/100km]

5,3