Ocena kierowcy - Fiat Doblo III Van

Mateusz, 7 lat temu
Silnik 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Fiat Doblo III Van 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW 2010-2016 - Oceń swoje auto
Polecam ze względu na poniższe oceny poszczególnych sfer auta. Dla mnie 5-tka z małym minusem.
Od dwóch lat nie robię praktycznie nic poza wymianą oleju. Przy 3 latach i przebiegu ok 120 tyś, czyli niedługo po moim zakupie auta do wymiany był EGR za 1000zł, ale to pryszcz przy konkurencji... teraz nic się nie dzieje, olej filtry, nuda... Może trochę za głośno chodzi.
Jedynka i dwójka wchodzą średnio - trzeba się przyzwyczaić, ten typ tak ma. Skrzynia najbardziej przeszkadza, ale nie ma ideałów. To chyba jedyna wada mojego egzemplarza.
Bez zarzutu do tej pory. Wymiany tylko eksploatacyjne ale wymieniam co 6 miesiecy łączniki stabilizatora z przodu (90 % jazdy to Wrocław) Jedzie tam gdzie chcę, żeby jechał. Przewidywalny, mały przechył na zakrętach, ogromna ładowność jest atutem nie do przecenienia. Na rodzinne wakacje też nie ma lepszego.
Akwarium- Doblo maxi kombi, wszędzie szkło.
Wszystko jest na swoim miejscu. Podłokietnik i dźwignia zmiany biegów są wręcz idealnie wymierzone. Schowki pojemne, półka nad głową spora, przełączniki duże, czytelne, bez zbędnych dodatków.
Trochę duża buda tak więc chwilę trzeba poczekać w upale na ochłodzenie wnętrza, a w zimie zanim się nagrzeje w środku to nadchodzi wiosna...:)
Zarówno z przodu jak i z tyłu mnóstwo miejsca. Można się rozsiadać. Jak wsiadam okazjonalnie do aut klasy Astra/Cee'd/Golf kombi to dostaję klaustrofobii, a w tych mini lusterkach trudno coś dostrzec w porównaniu z Doblo.
Dopiero powyżej 140km/h robi się głośno od szumu powierza, a silnik pracuje trochę za głośno ale szybko się można przyzwyczaić. W granicach przyzwoitości jak na kombivana.
Jestem zadowolony - części eksploatacyjne, opony i wycieraczki są różne do wyboru ale kupuje najlepsze dostępne zamienniki i nie ruinuje mi to budżetu.
Włosi się postarali. Miałem obawy przed zakupem Fiata, ale dużo się poprawiło w ostatnich latach aczkolwiek nowszy model po faceliftingu z dobrym wyposażeniem już sporo kosztuje...
Raczej poza przepalonymi żarówkami i skrzypieniem plastików po 5 latach eksploatacji nie ma nic wartego opisania w tym miejscu. Jedynie drzwi rozsuwane już same się zamykają. Sprężyny blokujące przy rozwarciu/rozsunięciu już nie trzymają.
Gdyby nie wspomniany wyżej EGR dałbym Doskonale ale jednak...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW [l/100km]

7,2