Ocena kierowcy - Fiat Ducato I

"PREZES" Warszawa, 18 lat temu
Silnik 2.5 TD 95KM 70kW
Rok produkcji 1992
Fiat Ducato I 2.5 TD 95KM 70kW 1981-1993 - Oceń swoje auto
Tak naprawdę to jest dobre auto,pomimo drobnych uwag, nie można narzekać. Urzytkuję go codziennie po 12 godz. w kurierce i nie moge na niego nażekać. W swojej pracy spotykam uzytkowników innych aut dostawczych, którzy narzekają na swoje auta, ja nie mam o czym z nimi gadać bo jak się dba o "wózek" to czy to włoch czy koreańczyk lub niemiec, to odpłaca się nie naganną pracą przez długi czas.
W zimie MASAKRA potrzebny garaż albo dobra grzałka. W innych okolicznościach "pyknie" z pierwszego kręcenia.
Kto raz przejedzie się z "klamką" to nie chce juz tradycyjnego rozwiązania. Może tylko u mnie ale wystepuje notoryczny kłopot z czyjnikem cofanie, zapala sie nie zapala sie (mam piszczałkę to słyszę)
Prowadzi się przyzwoicie, nie lubi przeładowania, robi sie nerwowy i lekko niestabilny (mam wersję MAXI)
Szczególnie słaba widoczność przez szybę pasażera przy przejeżdżaniu przez ukośny przejazd kolejowy
Dobrze jak na dostawczy samochód przystało.
Wentylacja średnio wypada, natomiast ogrzewanie super wręcz mozna otwierac szybę w zimie
Jestem potężnej postury i trochę mało mam miejca na nogi, (ale ja wszędzie mam mało miejca na nogi), natomiast jadąc z dwoma pasażerami mogło być trochę lepiej, (ale zaznaczam jestem DUŻY FACET )
Mogłoby być ciszej, lecz w porównaniu np. z Transitem to REWELACJA
Zużycie paliwa bardzo, bardzo przyzwoite. Można sie pokusić, że jet oszczędny (wersja 2,5 D MAXI)
Auto ma już swoje lata i nie wymagajmy od niego super warunków pracy. Jego cena na rynku jest na bardzo przyzwoitym poziomie dla kupującego, gdyz panuje u nas przekonanie ze "włoskie" to marne wozy. Dopiero gdy pracujemy na "włoskim" wozie zmieniamy to przekonanie i nabieramy uznania dla naszego Ducata.
Wiecznie psuły sie lampki oświetlenia wnętrza pojazdu, pozmieniałem na własnego pomysłu i po problemie.
Jak narazie nic grubszego mi nie wysiadło

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 95KM 70kW [l/100km]

8,8