Ocena kierowcy - Fiat Ducato II

Tepik, 14 lat temu
Silnik 2.8 JTD 128KM 94kW
Rok produkcji 2003
Fiat Ducato II 2.8 JTD 128KM 94kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : tłuke ducata juz rok po dziurach i jak na razie nic nie puka nie stuka itp, przy VW transporterze srednio 4 razy do roku wymiany różnych części po zawieszeniu. A moja branza nie jest lekka dla tego samochodu - srodki zywienia zwierzat wiec jak na razie celujacy dla tego elementu samochodu. Sam jestem naprawde zaskoczony trwaloscia zawieszenia. pod tym wzgledem polecam.
Karoseria : stoi niestety niegarazowany ale rdza tylko w miejscu drobnego przytercia wiec nic powaznego
Układ elektryczny : w sumie tylko kabel od nagrzewania grzalki wiec nie wiem czy nazwanie tego awarią to nie na wyrost
Naprawde dobre auto. Wiem ze wielu ludzi nie ufa fiatom. Ja sam szukalem auta innej marki niz fiat ale przekonal mnie znajomy mechanik zajmujacy sie tylko dostawczymi. i jak na razie byl to strzal w dziesiatke. Naprawde niezawodne wygodne auto i tanie w utrzymaniu autko. Dobrze sprawuje sie w ekstremalnych branzach gdzie wozi sie naprawde duze ilosci towaru.
Polecam ten silnik. Jak na razie bezusterkowo. moj ma na liczniku 260 tysiecy a wiec tak jak mysle przed przewinieciem i zakupem mial juz ze 400 tys a chodzi jak zyleta. nawet podczas tegorocznych mrozów odpalanie bez problemow. oczywiscie lac trzeba dobre paliwo - jak ktos leje paliwo na jakichs podejrzanych stacjach musi liczyc sie niestety z różnymi usterkami ale to mozna miec pretensje do siebie jak sie bedzie potem szukac nowych elektrowtrysków. Ogolnie naprawde polecam
bez zastrzezeń naprawde dobrze
Bez zastrzezeń samochód trzyma sie dobrze drogi dobry promien skretu nie ma sie chyba czego czepic
heh. a w jakim samochodzie niz takim busie widocznosc bedzie lepsza?
Wszystko w zasiegu ręki jak powinno byc. najmniejszych problemów podczas prowdzenia jazdy. Podstawowe rzeczy robi sie naprawde bez zastanowienia.
mam wersje z klima wiec nie narzekam:) - w lecie. W zimie oczywiscie też nie. silniczek chwile pochodzi i nie chce sie wysiadac z kabiny.
Przestrzeni jest naprawde duzo zdarza mi sie wysiadac drzwiami pasazera bez najmniejszych problemow z przeciskanmiem sie na sile wiec chyba mowi to samo za siebie.
mysle ze są lepiej wyciszone samochody ale nie ma co narzekac nie jest zle.
Jak na tak duzy silnik i gabaryty samochodu mysle ze nie grzechem bylo by wymaganie lepszego spalania. Nawet zaladowany ponad norme spala max do 12 litrów nie tracac az tak mozno na dynamice jazdy. Mialem dotychczas transita i transportera i moge sie z czystym sumieniem wypowiedziec ze fiacik wypada najlepiej:)
Polecam - za te pieniadze:)wybor albo 5 ducato lub 10 letni sprinter? wybor nalezy do was, ale gdy bede szukal drugiego autka do firmy to tylko ducato 2l8 jtd - naprawde sie nie zawiodlem
Naprawde drobiazgi - termostat jak w kazdym, jakis przewód od grzałki powietrza, ze 2 naprawy kosztem 50 dych.
podczas dotychczasowego uzytkowania nie przydarzylo sie nic powaznego. Oczywiscie dbam o samochod. Wszystkie wymiany oleju pasków itp na czas co 10 tys km no i przede wszystkim naprawde dobre paliwo i powinno obyc sie bez bolu:)napraede bezproblemowy samochodzik. Znajomi maja mercedesy i naprawde maja o wiele wiecej do czynienia z mechanikami niz ja

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 JTD 128KM 94kW [l/100km]

10,3