Ocena kierowcy - Fiat Ducato II

Silnik 2.8 TD 122KM 90kW
Rok produkcji 2001
Fiat Ducato II 2.8 TD 122KM 90kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd przedni robi pozytywne wrażenie
Silnik : 122 KM wystarcza na spokojne przemieszczenie się z punktu A do punktu B.
Zawieszenie : Przez te nasze drogi w ciągu roku zaliczyłem dwa razy wybite tuleje wahaczy.
Układ hamulcowy : Zaraz po zakupie musiałem wymienić (cały) układ hamulcowy, bo poprzedni wołał o pomstę do nieba.
Fiata Ducato kupiłem do wożenia drobnego AGD i wszelakiego sprzętu, jak się okazuje, Ducato jest mega pakownym autem niż konkurencja, 122 KM na spokojnie wystarcza do rozpędzenia dużego dostawczaka, w przeciągu roku wymieniałem tylko podstawowe elementy eksploatacyjne.
Silnik jak na 122 KM wytrzymuje gwałtowne dodanie gazu, jedyną rzecz, którą musiałem zrobić przy silniku, to wymiana kolektora wydechowego i wymiana filtra.
Przez rok eksploatacji nigdy nie odmówiła posłuszeństwa.
Musze się przyczepić jedynie do nadsterowności samochodu w zimę, reszta jest OK.
Rdza (jak na razie) pojawiła się na zawiasach tylnich drzwi, cała reszta jest zdrowa (nawet podwozie).
Bardzo przyzwoita, nawet bym wytrzymał 5000 km za kółkiem.
Jedynie mógłbym się przyczepić do plastików, są mega twarde, a tak ogólnie są dobrze spasowane.
Najtańsze egzemplarze chodzą po 1.600 zł, najdroższe po 18 lub 20.000, najtańszych egzemplarzy lepiej nie kupować, mogą być bez podłogi.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 122KM 90kW [l/100km]

8,6