Ocena kierowcy - Fiat Ducato II

KOKOSZ@poczta.fm, 21 lat temu
Silnik 2.8 TD 122KM 90kW
Rok produkcji 1999
Fiat Ducato II 2.8 TD 122KM 90kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
wcześniej przez 3 lata użytkowałem citroena jumpera max 2.5D (prod 1996), nabiłem nim prawie 90kkm przez 3 lata a poprzedni właściciel ok 110kkm - byłem bardzo zadowolony i dlatego postanowiłem kupić coś podobnego nowszego, wybór padł na ducato (znajomy mechanik pracuje w ASO Fiata). W porónaniu z cytryną trochę zmienił się kształt deski rozdzielczej, dodatkowo jest także obrotomierz, przyciski na konsoli także zminiły swój kształt choć ich rozmieszczenie pozostało jak było. Rozmiary przestrzeni bagażowej idealnie pasują do moich potrzeb, także drzwi boczne otwierane na cełej wysokości samochodu są dobrze centralnie umieszczone (w przeciwieństwie do LT-ków i Sprinter-ów)
122KM i wszystko jasne
czasami nie mogę "do końca" wrzucić wstecznego i skrzynia zaharczy, poza tym OK
gdyby nie polskie drogi to byłoby 5, ale przejazd przez koleiny może być kłopotliwy
lusterka boczne 2 sferyczne zdecydowanie poprawiaja widoczność na boki, cały czas pozostaje ten martwy tył
wszstko gdzie należy, jedynie dostęp do radia trochę kłopotliwy
często paruja mi małe szybki z boku
3 osoby to trochę za cisano na dłuższa podróż, poza tym OK
disiel trochę klekocze
10/8,5 żużycie paliwa to o litr mniej niż w moim poprzednim jumperze; co do cen przeglądów to będa takie same jak w cytrynie czyli niskie; napraw jeszcze nie miałem
tańszy od odpowiedników Vw i Mercedesa (także w ewentualnych naprawach)
nic
nic