Ocena kierowcy - Fiat Ducato II

Leon Czoczon@tlen.pl, 18 lat temu
Silnik 2.8 TD 122KM 90kW
Rok produkcji 1998
Fiat Ducato II 2.8 TD 122KM 90kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
ogólnie jest fajny ducat bardzo ulatwia prace w firmie! a co do mymian no to jak ze wszystkim, zawsze cos sie zużyje peknie tp.ale to auto ma zarabiac na mnie wiec nie rzucam sie jak cos padnie.
Silnik bez zastrzerzeń, mam go dopiero od lipca 2005 ale jak narazie nic sie nie dzieje, olej co 15tys, filtr paliwa podobnie, najgorzej jest w zimie wogole sie nie chce nagrzewac zaslonilem mu chlodnice ale gdzie tam ani mysli przekraczac 75C, na trasie przy 140 doszedl do 85C(bylem w szoku)A i ciekawostka przy -25 odpalil bez problemu kolejny szok i niedowierzanie u konkurencji :)
zardzewialy mi ciegna i bede musail je wymienic! jak narazie leje wd40 i tym podobne
cale zawieszenie nowe!(amory, simemloki wachaczy, gumy od stabilizatora), nie lubie jak mi sie cos tłucze i skrzypi.
szkoda ze w starych lusterkach nie widac tzw. martwego punktu!
wielkie boczne drzwi! w porownaniu np.ze sprinterem.
dwie osoby w kabinie to max na trasie! chyba ze ktos lubi cierpieć:)
jezdzilem nowym fiatem ale tamjest nowy ladny silnik JTD i slychac tylko turbine, natomiast stary silnik TD no to wiadomo klekocze jak bociek !
Trasa do 110km-9,5l, 140km-14-15l, natomiast miasto 10l(jak bym nie jechal w tym ciasnym krakowie)
kupilem uzywke ale jak bym mial nabyc nowego to tez pujde do salonu fiata, znam wiele opini na temat konkurecyjnych modeli apo 2 to przynajmniej wiem czego moge sie spodziewac
tylne zawiasy doprowadzaja mnie do szału RDZEWIEJA!! a pozatym trzeba konserwowac podwozie bo widamo co sie dzieje po zimie, juz widze efekty,
zawieszenie wszystkie gumeczki i inne łaczniczki ale to norma na naszych drogach!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 122KM 90kW [l/100km]

9,5