Ocena kierowcy - Fiat Ducato III Furgon długi

misiek, 11 lat temu
Silnik 2.3 Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Fiat Ducato III Furgon długi 2.3 Multijet 120KM 88kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
więcej plusów niż minusów . jak się kocha kierownicę to się jeżdzi a nie narzeka . mogliby tylko zrobić coś z lakierem na łączeniach blach i progach . fatalnie położony i po 2 -3 latach zaczyna odpadać .
płynna praca , brak problemu z zapalaniem w niskich temperaturach , duża przestrzeń w komorze silnika . minusy to niezbyt dobry dostęp do filtra paliwa , filtr powietrza prosto wymienić ale zamiast śrub w pokrywie przy których odkręcaniu można sobie ładnie poobdzierać ręce powinny być zaczepy tak jak to było w modelach 2,8,tdi z lat 2000,
dobrze dobrane przełożenia biegów , duża elastyczność nadbiegu {szóstki} co ułatwia jazdę po drogach szybkiego ruchu bez zbędnego mieszania biegami . lewarek płynnie zmienia biegi . awarii jeszcze nie przeżyłem w ducatach czyli trwałość skrzynń w tych samochodach jest duża .
na nasze drogi jeszcze niestety nikt nie wymyślił trwałego zawieszenia . pocieszeniem może być prostota wymiany podzespołów {gałek układu kierowniczego , przegubów itd . } oraz dość szeroki wybór marki { od badziewia za parę złotych do porządnych części za niewiele więcej . wymieniając amortyzatory proponuję wymienić też poduszki i łożysko igiełkowe .
do przodu super -duża przednia szyba . w lewo i prawo też w miarę ale duży problem stanowi szeroki słupek który ogranicza widoczność - dobrze się trzeba wychylić przy skręcie w prawo . problem stanowią wycieraczki w zimie . według mnie powinny być wyżej żeby ciepło z nadmuch na podszybiu chociaż trochę je odlodziło .
wszystko w zasięgu ręki . jestem mało wymagającym kierowcą pod tym względem i ważne że kierownica , pedały hamulca i sprzęgła oraz gaz są tam gdzie powinny być :))
nie ma tragedii . jednak wydaje mi się że powinno się ulepszyć nadmuchy na szybę przednią i boczne . poza tym jest ok.
jak na taki samochód to pasażerowie i kierowca mają wystarczające warunki do wygodnego podróżowania .podłokietnik , rozkładany stolik na napoje wbudowany w kanapę pasażera od strony kierowcy . wg mnie tu jest wszystko ok .
cicho i bez hałasu . no chyba że ma się wywalone zawieszenie :))
więcej jak 10,5 na setkę mi nie zjadł nawet w zimie .na trasie to ok 7,5-8 . przyzwoicie jak na taki samochód . oczywiście to zależy od nogi :)) .przeglądy w serwisach to porażka dla kieszeni i dla samochodu . moja ducacina lubi jak sam go naprawię , dobrze poskręcam, wleję porządny olej i inne płyny .z całym szacunkiem dla Fiata - serwis macie porażkę.
dobra cena , dobra jakość .
jak pisałem wcześniej pierdołkami się nie bardzo przejmuję i naprawiam je lub wymieniam sam nie zwracając na to uwagi . drzwi bardzo często otwieram więc wiadomo że te elementy muszą ulegać zużyciu . są wg mnie trochę za drogie ale nic na to nie poradzimy .
na razie miałem tylko jedną awarię tj przepustnica powietrza . komputer odczytywał to jako zacięcie lub zwarcie w przepustnicy . problemem jest jednak nie sama przepustnica tylko żle uszczelniony wlot powietrza w klapie silnika - woda kapie a czasami leje się prosto na pokrywę zaworów a stamtąd m.in. na przepustnicę co powoduje dostanie się do środka wilgoci i z czasem korodowanie elementów silnika przepustnicy .trzeba to poprawić kochany FIACIE !!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Multijet 120KM 88kW [l/100km]

9,2