Lista ocen Fiat Ducato III Furgon średni (9) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek 1975
Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW
Dość dobra relacja kosztów do osiągów, standartowo miewszczę się w 11 litrach przy pełnym ładunku i prędkościach autostradowych. Jak do tej pory bez żadnej poważnej awarii. Wadą jest że silnik pracuje na pasku rozrządu a nie na łańcuchu więc raz do roku spore koszty wymiany ( około 2 tys)
~Grzegorz
Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW
Na niskich obrotach dostępny duży moment obrotowy, działa jak parowóz, początkowo na wyższe obroty wchodzi niechętnie potem już działa normalnie. duże kłopoty z DPF, próby napraw mało skuteczne, przybywa oleju sensowne w tym przypadku tylko radykalne działanie.
~Db
Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW
zapala póki co bez problemu, choć raz urwany kabel masowy zmusił lawetę do przyjazdu po ducato. auto waży cały czas ponad 3t, jest raczej mułowate. Jakaś dynamika jest, ale pusty Tir jest w stanie mnie wyprzedzić przy prędkości 90km/h - szybciej przyśpieszyć.
~Spawalnik
Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW
Kultura pracy tego silnika to jakieś nieporozumienie, na niskich obrotach słychać postukiwanie zaworów a na wysokich staje się bardzo głośny, jedyny plus to znośna elastyczność.
~Marcin
Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW
Silnik dość elastyczny, dobrze się wkręca i jak na busa od Fiata całkiem sobie radzi. Silnik 2.3 130 KM multijet II.
~Rafal
Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW
Spalanie rewelacja. Moment wysoki. Jeżdzi się tym bardzo przyjemnie do 120 zbiera się dość szybko.
~p30
Furgon średni 2.2 Multijet 100KM 74kW
Do 100 tys. było ok. Teraz mam jakieś wahania obrotów na zimnym silniku. Jeszcze nie byłem w serwisie.
~Remigiusz Miksa
Spalanie po mieście 9,2 do 9,5, dosyć dynamiczny, nie mam leciutkiej nogi
~bolko
Furgon średni 3.0 Multijet Power 157KM 115kW
silnik super,moc jak trzeba,zadna góra nie straszna
Fiat Ducato III Furgon średni