Ocena kierowcy - Fiat Ducato III Kabina średni

Zawiedziony klient, 10 lat temu
Silnik 2.3 Multijet 130KM 96kW
Rok produkcji 2012
Fiat Ducato III Kabina średni 2.3 Multijet 130KM 96kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest mocny i cichy, Poza tym zero plusów.
Karoseria : rdzewieje na potęgę, nie wierzyłem, a jednak. Malowane drzwi, wnęki drzwi, maska, lewy słupek A.
Układ elektryczny : włącza się kontrolka żarówki i gaśnie.
Zawieszenie : skrzypi jak stara kur.wa w trakcie pracy - po przebiegu 10.000 km. (słowa użyte z rozmysłem)
Może taniej niż konkurencja, ale to nie usprawiedliwia !!
Ocena 4, choć od nowości nieszczelny korek oleju. Ładnie ubabrana górna osłona silnika. Problem zgłoszony, ale o naprawie zapomnij - witaj w świecie Fiata.
Przy dodawaniu i odjęciu gazu rusza się lewarek. Jedynka zaczęła po 5.000 km haczyć.
Zgłoszono skrzypienie lewego przodu - na nierównościach coś strasznie irytowało. Usterka nie naprawiona - jak z korkiem oleju - nawet nie wysilili się na ściemnianie w karcie zlecenia, po prostu nic nie uzupełnili, a ustnie wytłumaczyli, że \"nie ma na to (skrzypienie zawieszenia) czasu, korek proszę przyjechać w wolnej chwili, to wymienimy\". 4 razy tam byłem od tego czasu, zero reakcji. Po prostu patrzą na ciebie jak cielaki i potakują głową jak w kabarecie: \"tak, korek, no mieliśmy wymienić\", \"może wystarczy dokręcić, aaaa, mówiliśmy o wymianie\". Dosłownie, jak syn Marka Kondrata z \"dzień świra\", taka inteligencja jest w ASO. A wracając do skrzypienia - po 10.000 km zaczął skrzypieć cały tył, prawdopodobnie resory. Jak myślicie, będę to zgłaszał do serwisu? No właśnie, też nie wiem po co..
Jest dobrze.
Wszystko w zasięgu, ręczny mógłby być troszeczkę wyżej.
Może nie sprinter, ale za tą kasę jest super.
Miało być 7.5, a jest 8.4 litra przy oszczędnej jeździe. W trasie spokojnie 11 litrów bierze (przy 100 km na autostradzie)
Serwis można różnie określać, ale jak dla mnie najłagodniej mówiąc banda amatorów, którzy tylko klienta chcą zbyć. Totalna fuszerka.
Nie wiem, na razie za mały przebieg. O ile się nie okaże, że z niewymienionego, nieszczelnego korka oleju nie zrobi się zatarcie silnika.. Ale papiery na zgłoszenie usterki mam, więc jak coś się stanie, to ich problem. Tydzień trzymali auto na lakierni i w tym czasie nie było czasu na wymianę wadliwego korka oleju, no ludzie, co za bzdury !! Potem telefon, proszę auto odebrać. No to odebrałem. I dziwna sytuacja - samochód za 100.000 złotych, a ty jak debil jeździsz 4 razy i prosisz się o wymianę, mówiąc, że ci olej kapie na silnik. To jest podejście do klienta ! Nigdy więcej Fiata, naprawdę !

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Multijet 130KM 96kW [l/100km]

10,1