Lista ocen Fiat Marea (347) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 292 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Soczkien
Sedan 1.8 16V 113KM 83kW
Z tym bywa różnie. Na butli w kole jakies 34l LPG przejechal 350km a paliwo nie było oszczędzane, prędkości przewaznie 110 - 160. Także wporządku. Dodam że instalacja jest nówka sekwencja i ma przejechane 3500km :)
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jest to fiat, silnik jest bardzo popularną jednostką, elementy zawieszenia są wykorzystywane w Fiatach, Alfach i Lanciach. Lepiej by nie mogło być. Części są dostępne, ceny są bardzo przyzwoite i nie powodują rwania włosów z głowy.
~pawwel
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
spalanie przyzwoite naprawy się zdarzają dość często ale ale na razie nic drogiego w moim poprzednim aucie vectra disel dwa tysiące rok rzadziej się psuła ale jak się popsuła to naprawa zawsze była powyżej tysiąca
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Ceny części oryginalnych mogłyby być troszkę niższe. Robocizna zależy od samego serwisu. Zużycie paliwa niskie, w mieście niewiele ponad 7l/100km. W trasie przy spokojnej i równej jeździe można zejść poniżej 6l.
~tomek
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Ceny części w normie, sporo zamienników (choć jednak w fiacie oryginały dłużej wytrzymują), zużycie paliwa dość wysokie: w mieście ok 10l/100, w trasie nawet 6,5l/100, ale średnio tak poniżej 8l/100 trzeba liczyć
~addam39@onet.eu
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
przecietnie pali 6-7.przy bardzo ostrej jezdzie na niemieckie autostradzie(150-200km|h)i wlaczonej klimie moze wziac i ponad 8.z kolei na autostradzie jadac setka zejdzie ponizej 5tki.maxymalnie pojedzie 205km|h.
~mario_74@onet.eu
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Moja Marea Weekend dostała w prezencie nową Instalację LPG i odwzajemniła się niskim wynikiem spalania. Przy jeździe mieszanej oscyluje w granicach 10-10,8 l/gazu. Paliwa nie sprawdzałem, bo 2 dni po kupnie zamontowałem LPG.
~tuptus
Sedan 1.8 16V 113KM 83kW
Wydaje mi sie ze przy takim silniki spalanie jest doskonale, w cyklu mieszanym wyszedl mi 7.5 a w miescie 9l/100km ludzie moga nie wierzyc ale jednak jak sie jezdzi oszczednie to i malo spali! Jak sie wcisnie to boje sie myslec:)
~michnik
Sedan 1.8 16V 113KM 83kW
miasto okolo 12lpg trasa 8,5 cemy napraw w normie bardzo duzo zamiennikow za rozsadne pieniadze Duzym lukiem nalezy omijac ASO gdzie nei dosc ze sie nie znaja wcale lepiej od pana Henia to jeszcze kasuja 3 razy tyle.
~Tofana@autograf.op.pl
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Cóż...kiedy używałem "Marysi" benzyna była nieco tańsza. Ogólnie do przyjęcia. Naprawy zdarzały się rzadko, a jeśli już to raczej z rozsądku - nigdy nie zawiódł mnie ten samochód. Żresztą starałem się nie dać mu tej satysfakcji :)