Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

Rafalp_pl@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.9 JTD 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Tego się spodziewałem, na razie się nie zawiodłem
Trudno się do czegoś przyczepić - chodzi precyzyjnie
Prowadzi się dobrze, ale na wybojach zawieszenie jest troche głośne
Głowa pasażerki :) zasłania mi widok na bok, poza tym jest OK
NO tu można było siępostarać lepiej: opisy na dźwigniach można było podświetlić (jak w Tipo), a tak to w nocy za cholerę nie widać co jest ustawione. Przydfalby się uchwyt na napoje bo nie ma gdzie tego postawić, w tylnej kanapie pod chowkiem przydałaby siedziura na narty (jak w sedanie)
Wolno sierozgrzewa - jak każdy diesel, ale potem stabilizator ładnie trzyma zadaną temperaturę w aucie - tak latem jak i zimą
Z tyłu mogłobybyć lepiej - zwłaszcza środek kanapy - ma jakieś wybrzuszenia i jest tam średnio wygodnie
DO 140 jest cichutko, powyżej też nie jest źle (przy licznikowych 205km/h dało się normalnie rozmawiać)
Spodziewałem sięlepszych wyników: trasa - 5-7 (zalezy od prędkości), miasto (W-wa i korki) - 7-8.
łaczniki stabilizatora - na gwarancji, drążek stabilizatora - na gwarancji, wahacze - też na gwarancji (wymiana trochę naciągana bo jeszcze nie było tak źle, ale gwarancja się kończyła)
napinacz paska klinowego po 45 tyś (napinacz na gwarancji). Teraz już wiem że to cholerstwo w tym silniku wymienia się co 40 tyś

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu