Ocena kierowcy - Fiat Multipla I

Fiat Multipla I 1.9 JTD 110KM 81kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jest piękna !! Hehe
Silnik : Mistrz niezawodności
Przeniesienie napędu : Sprzęgło nie zbyt doskonałe
Niechciany kiedyś przeze mnie samochód okazał się strzałem w dziesiątkę- zawsze zmieniałem auto średnio co rok 2 lata ,od czasu zakupu używanego Fiata Multipla zostaje wierny temu samochodowi i tej marce już prawie10 lat. W międzyczasie Miałem okazję jeździć różnymi innymi autami ,rzadne z nich jednak mnie tak głęboko nie zauroczyło ,bym był gotów zmienić obecny samochód na inną markę bądź model i nie jest to kwestia pieniędzy bo stać mnie na nie jedno auto.Problem w tym ,że nie jedno auto nie ma tego "czegoś" co ma ten cudowny fiat :-)
Absolutnie bezawaryjny- nr 1 na rynku. Miłośnicy opli z tym silnikiem także to potwierdzają
Chodzi perfekcyjnie od dnia zalania dobrego oleju.Koła dwumasowe tu nie padają bo są od Valeo a nie tandetne niemieckie produkty LUK Gdyby komuś szarpał przy ruszaniu polecam sprzęgło Sachs a nie wymianę dwumasy (tu oryginał przegrywa jakością z Sachs)
Daję 5 gwiazdek bo na TANICH (kamoka) wahaczach i gumach stabilizatora zrobiłem już 150 tys. Przednie amory 80% pomimo że mają 18 lat Tylne amortyzatory zmieniałem 2 razy Kayaba wytrzymała ledwie gwarancję Ogólnie to może miększe zawieszenie bym wolał.
Ogólnie jakoś bez rdzy.Rok temu wyjmowałem szybę bo na dachu pojawiły się wykwity. W międzyczasie dwukrotnie konserwowałem podwozie,czego niestety większość nie robi. Progi schowane pod plastikiem- raz sprawdzałem i były jak nowe ,podobnie jak np. rurki hamulcowe. Ciekawostka : całkiem duży uciąg ma na haku !
Akwarium
Wszystko proste jakby natura stworzyła.
W silne upały klima ma co robić ale daje radę. Raz przy 170 km/h wyrwało mi zaślepkę od filtra kabinowego co jest na podszybiu i gdzieś pofrunęła. Teraz wiem,że nie tylko mi więc sprawdź u siebie,wymień filtr na nowy lub zwolnij ;-)
6 cio osobowy Środkowy fotel służy jako mega podłokietnik Trzy tylne fotele regulowane osobno. Niepozorny z zewnątrz lecz całkiem pojemny wewnątrz kufer. Podwójne skrytki w podsufitce.
Przy 130 i powyżej jest mniej miło.Czasm myślę,że przydałby się 6 bieg.
Pali 5 nie ma DPF wtryskiwacze chyba wieczne przy silniku z usterek to świece żarowe wymieniałem i termostat. Dzięki prostocie całej konstrukcji koszty utrzymania są stosunkowo niskie Nie ma te auto też zbędnych bajerów co dodatkowo te koszty obniża - czego nie wszyscy są świadomi.
A co tu pisać?? 5 gwiazdek daje ,leje po korek i do przodu !!
Ktoś pedantyczny zawsze coś znajdzie np. zapadki w zamku drzwiowym? Taka pionowa klapeczka kiedyś naprawiłem i coś znowu się nie domyka
Raczej nie ma prócz tego sprzęgła co wymieniłem na oryginał i budą szarpało przy ruszaniu a potem wymieniłem na Sachs i wreszcie parę lat z głowy mam.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 110KM 81kW [l/100km]

5,1