Ocena kierowcy - Fiat Multipla II

Mieczyslaw, 4 lata temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2005
Fiat Multipla II 1.6 16V 103KM 76kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność, wygoda i ceny części zamiennych.
Inne : Nie miałem takich. Po prostu dbam o auto i wszystko wymieniam na czas albo trochę wcześniej.
Pojemne, niezawodne (oczywiście jeżeli wszystkie materiały eksploatacyjne dostaje na czas) i bardzo pakowne autko. Bardzo duże możliwości dostosowania wnętrza do aktualnych potrzeb załadunkowych. Stosunkowo słaby i paliwożerny silnik (po zagazowaniu ostatnia cecha straciła znaczenie). Bardzo tani w serwisie, chociaż po kilkuletnim uzytkowaniu muszę stwierdzić, że zawieszenie jest za słabe do wagi i możliwości ładunkowych auta.
Dużo za słaby. Na gazie wytrzymał 300 kim. Szacun
Doskonale umiejscowiony lewarek, biorąc pod uwagę pasażera lub pasażerkę środkowego siedzenia.
Wystarczająco sztywny do tej karoserii. Po założeniu 17" falg jeszcze zyskał na sztywności.
Jasno, przejrzyście, nie gnije. Z racji budowy akwarium trochę ciężko zagrzać w zimie i schłodzić w lecie ale coś za coś.
Co tu dodać, jak w markecie szyby od ziemi do sufitu.
Kapliczka widoczna jak należy, a reszta schowki, schoweczki, schowunie.
Wentylacja ok. Nie wiem jak z tyłu, bo tam nie jeżdżę. Z ogrzewaniem trochę gorzej ale nie wiem czy to nie jest wina nagrzewnicy.
Co tu dodać? Jeździłem po 300 km w sześć rosłych osób i pomimo, że zawias miał dosyć, to nikt nie narzekal, że mu ciasno.
Mogło by być dużo lepiej. Silnika nie słychać do ok 120 km/h ale reszta słychać za dużo.
Marzenie. Podstawowe części kosztują jak na straganie. Więc nawet to, że czasookres wymian wahaczy, czy łączników jest dosyć krótki można to przeżyć.
Za tą cenę nie ma nic lepszego jeżeli marzy się o sześciopaku.
Zawias, zawias, zawias. Jak ktoś miał problemy z prądami, to nie ja.
Silnik padł po ponad 300 kkm. Wymieniłem zamykając koszty łącznie z dojazdami i olejami w 2 kzł. Ceny jak na straganie w sezonie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

9,5