Lista ocen Fiat Palio I Weekend 1.4 71KM 52kW 1997-2003 (37) - Silnik

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Munia
Weekend 1.4 71KM 52kW
Po kilkunastu autach firmowych takich jak skoda felicja , fabia , vw polo kombi , caddy i kilku innych podobnej wielkości -niezłe auto -stosunek ceny do funkcjonalności -super . Kultura pracy -taka jakiej można się spodziewać po aucie kosztującym grosze . Silnik taki sobie-dość elastyczny w porównaniu z vw , paliwożerny , z klasycznym fiatowskich wstrętnym gangiem.
~jurek z w-w
Weekend 1.4 71KM 52kW
W zimie tragedia, spala 13-litrów, rozgrzewa się wolno jak trator,jeżdzę nim 8-rok od nowości ! Tylko gaz w innym przypadku bankructwo na paliwie. Po dwóch latach poszła skrzynia biegów, po trzech pękł alternator, wymieniłem na używany.Osłony plastikowe regulacji bocznych lusterek odpadły,przykręciłem wkrętami, strata na wartości jak na starych kalesonach!
~tadeuszantoniak1@wp.pl
Weekend 1.4 71KM 52kW
Za mała moc do wagi olej wymieniajcie co 10-12 tys. Pasek rozrządu też ok.80 tyś. W skrzyni biegów chociaż co 50tyś. trzeba regulować w nim zawory. Ogólnie jest to jednostka nie zawodna.Wycieki oleju z pod pokrywy zaworów -załóż dodatkowo podkładki na szpilkach i daj trochę silikonu na uszczelkę.
~harum
Weekend 1.4 71KM 52kW
Silnik 1.4 (70km), czwórkę trzeba wrzucać już koło 50-60 a piatkę około 70-80 aby zachować jako taką kulturę pracy i spalanie w granicach 10-11 litrów w mieście. W trasie koło 8. Nogę mam lekką, silnik mulowaty a pije jak smok. O dziwo jeździ lepiej obciązony niż pusty.
~adasko.simr
Weekend 1.4 71KM 52kW
Silnik 1,4 pamieta czasy Tempry więc jakiś super osiągnięć tutaj nie ma. Plus za dosyć tanie części i za to że większość napraw możemy przeprowadzić samemu. Plusem jest to że ten silnik dobrze czuje się w parze z LPG i nie ma z tym wiekszych problemów.
~kostowski
Weekend 1.4 71KM 52kW
Pancerny silnik, nie do zaje****a :) , te 71 koni na papierze wystarcza do poruszania się po mieście, daje radę z ruszaniem z pod świateł w miarę przyzwoitym czasem :), duży minus za spalanie ( spokojnie w mieście 15l/100km gazu)
~inhaky
Weekend 1.4 71KM 52kW
Silnik do tego samochodu raczej kiepski, mocno zmulony a zeby zachowac jako taki komfort wewnatrz auta piatke wrzucam miedzy 60-70 km/h. w kazdym innym samochodzie w tym przedziale mysli sie raczej o czworce albo konczy trojke:)
~Misiu
Weekend 1.4 71KM 52kW
Silnik 1.4, jednopunkt., trwały i prosty, bardzo popularny zwłaszcza w pierwszych egzemplarzach, czego nie można powiedzieć o 1.2 - słabe i awaryjne. Części tanie jak barszcz. Na autostradzie bez problemu wyciąga 170 km na gazie.
~ademonus
Weekend 1.4 71KM 52kW
po paru przeróbkach układu wydechowego i dolotowego samochód znacznie poprawił osiągi i zmniejszył spalanie dodatkowo założyłem system NOS - super sprawa!!!
~gralu
Weekend 1.4 71KM 52kW
pozytywnie mnie zaskoczyła wysoka kultura pracy ,bardzo cichy i dynamiczny jak na jego masę(prawie 1100kg) i tylko 70 KM
Fiat Palio I Weekend