Ocena kierowcy - Fiat Palio I Weekend

pd.the1@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 2001
Fiat Palio I Weekend 1.6 i 101KM 74kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Zaskoczył mnie sposób w jaki to autko jeździ. Nie sądziłem, że na autostradzie bez problemów będę jechał lewym pasem za nowym Audi A6 (co z tego, że dla niego 150 km/h to spokojna jazda?). I to na gazie... Co prawda spalanie wtedy poszło do 9 l/100 km, ale było warto. Komplet na pokładzie. Kupiłbym raz jeszcze.
Układ elektryczny : Normalka - alternator. Poszły diody i akumulator się nie ładował. Wymiana i spokój na kilka miesięcy...
Jak na rodzinne auto i w porównaniu do Palio Weekend I, uważam za udane autko Fiata. Przyjemnie się jeździ i przyjemnie wygląda.
Do normalnej jazdy na drogach pomiędzy miastami, z wyprzedzaniem i spokojną jazdą do 3 tys. obrotów - starczy
Dokładna i lekka. Nie ma problemów z "trafianiem" w biegi. Ładnie wskakują na swoje miejsce. Czasami coś "zahaczy", ale to nie jest reguła.
Dobrze trzyma się drogi. Na trasie nie ma problemów, chociaż szybkie zakręty bywają przygodą, bo auto jest dosyć wąskie. Przy prędkościach powyżej 170 km/h trochę "myszkuje", ale przecież to jest auto rodzinne, a nie sportowe. Pełną stabilność uzyskuje dopiero po zapełnieniu pokładu, ludźmi lub towarami.
Gdyby nie to, że lewy słupek często zasłania widoczność na zakrętach około 60 stopni, to dałbym ocenę "doskonale". Niestety - jak dla mnie - jest to dosyć dokuczliwe.
Ze względu na to, iż auto przede wszystkim w trasie, to przydałaby się lepsza ergonomia fotela i kierownicy. Jestem wysoki i dlatego są problemy z idealnym dopasowaniem poziomu siedzenia i kierownicy. Tak poza tym, to zegarek jest deczko za nisko i trzeba go szukać. Z początku nawet nie wiedziałem, że w ogóle tam jest. Reszta jest bardziej niż OK.
Bez jakiś szczególnych rewelacji. Niedoróbek też brak. Podoba mi się firmowy zapach filtrów powietrza fiata. Auto nie "łapie" zapachów, ponieważ ma dobrą wentylację.
Każdy ma dużo miejsca. Nawet dla mnie, jako osoby wysokiej, jest wystarczająco miejsca na głowę na miejscy pasażera z tyłu. Rodzina spokojnie się zmieści i nie będą się czuli jak sardynki w oleju (własnym?).
W środku jest cichutko i spokojnie. Nawet przy większych prędkościach i wyższych obrotach nie jest głośno. Da się rozmawiać i radio nie musi zagłuszać ryku silnika i świstu powietrza.
W mieście nie dosięga 8 l/100 km BENZYNY, a w trasie, przy zwykłej jeździe z wyprzedzaniem (około 110 -120 km/h) spala lekko ponad 6,5 l/100 km. Z gazem jest nieco wyżej. Miasto około 8 - 8,5, trasa 7 - 7,5
Po zniżkach wszystkich możliwych, na pełnym "wypasie", staje się łakomym kąskiem. Jakość pozostaje Fiata, ale osiągi ma na przyzwoitym poziomie. Ekonomiczny i ładny. Do tego kombi.
Tutaj nie będę komentował za dużo. To jest Fiat... niestety widać to w szczegółach (to ponoć w nich tkwi diabeł... może po egzorcystę czas iść? :-/)
Oprócz normalnych rzeczy, takich jak żarówki, alternator, paski i takie tam, nie trzeba w niego nic wkładać przez pierwsze lata od nowości. Nie zawiódł nigdy w ten sposób, że gdzieś nie dojechałem. Poprzedni właściciel podobnego zdania był.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

6,2