Ocena kierowcy - Fiat Palio II Weekend

spd, 19 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2001
Fiat Palio II Weekend 1.2 i 60KM 44kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Dobre auto z dużym bagażnikiem. Dość dynamiczne jak na tak mały silnik. Jeżeli często wozisz jakieś większe rzeczy i szukach relatynie taniego i dobrego auta to palio będzie dobrym wyborem.
Jak na tak mały silnik autko sprawnie porusza się po drogach.
Są małe problemy z 1 i 2 - ciężko czasem wchodzą, poza tym żadnych uwag nie mam.
Zawieszenie nie jest wbrew powszechnej opinii nie jest za twarde, ale przyjemnie sprężyste. Szkoda tylko, że tak mocno przechyla się na zakrętach, niemal szoruje klamkami po asfalcie. Jeszcze jedna wada, mało precyzyjny układ kierowniczy.
Dość dobra we wszystkich kierunkach. Jednakże za szeroki słupek przedni i środkowy nieco ograniczają widoczność.
Wszystko pod ręką. Intuicyjna obsługa
Nie mam zastrzeżeń - szybko się nagrzewa zimą a latem też nie jest źle.
Z przodu jest bardzo dużo miejsca. Z tyłu jakoś nie miałem okazji sprawdzić, ale nikt nie marudził, więc chyba jest dobrze.
Wyciszenie to chyba największa wada tego auta. Fakt faktem, że silnik przyjemnie brzmi w wysokim zakresie obrotów, ale szum powietrza pochodzący od relingów czasem bywa nieznośny.
Z tym nie jest źle. Jeżdżę raczej dynamicznie, dużo wyprzedzam. Tak mniej więcej 80% w trasie. Auto na benzynie pali mi 7 litrów a na LPG od 8,2 do 8,7. Naprawy nie są zbyt drogie o ile nie robi się ich w ASO. Regularnie wymieniam płyny i materiały ekspolatacyjne i wiekszych problemów z autem nie było.
Jestem 2 właścicielem auta i biorąc pod uwagę ile za niego zapłaciłem, a jak się sprawuje to wystawiam 5.
Narazie 3 razy żarówka, czujnik temp ciechy chłodzącej, oraz zmuszony byłem wymienić klocki i tarcze. Dynamiczna jazda dała się hamulcom we znaki.
Żadnej do tej pory nie było.
Fiat Palio II Weekend