Ocena kierowcy - Fiat Palio II Weekend

mikage, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2002
Fiat Palio II Weekend 1.2 i 60KM 44kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
jestem zadowolony, przesiadłem się z seicento na palio jako samochód dla powiększonej rodziny; jest mój od pół roku, ale jeździłem nim już wcześniej (należał do ojca), mam też porównanie z palio 1.2HL z 1999 roku (też należał do ojca i też nim jeździłem) - lepszy jeśli chodzi o osiągi, ale ten starszy chyba trochę bardziej mi się podobał
nie narzekam, także po przerobieniu na gaz
były wcześniej problemy ze zbieżnością, ściągał na prawo, ale przy 3 przeglądzie mechanik się zawziął (w ASO) i 3 godziny ustawiał, ale ustawił (wcześniej aso tłumaczyła, że to wina tarcz, opon, etc.)
najgorzej przy cofaniu - tylna szyba wysoko, trudno zaparkować (przesiadłem się z seicento, a tam tył był na wyciągnięcie ręki...)
dwa kretyńskie rozwiązania: sterowanie el. szyb po stronie kierowcy w takim miejscu, że muszę wciskać rękę między kolano i klamkę (w starszym było na klamce) oraz zegar (zasłaniam sobie kolanem, jest na dole koło popielniczki (w starszym był nad radiem)
niby samochód większy niz seicento, ale tam łatwiej mi było wsiąść za kierownicę (może dlatego, że drzwi były dłuższe i mniejsza była kolumna kierownicy)
po założeniu gazu wtrysk gazu mocno terkocze i nie da się z tym nic zrobić
ekonomiczność tak - ale pod warunkiem że przeglądy nie w aso, gaz - lepszy na trasę niż do miasta, ostatnio na trasie 6,3l/100km
poza zbieżnością, raczej nie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 60KM 44kW [l/100km]