Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

ZADOWOLONY Z ŻYCIA CZŁOWIEK, 20 lat temu
Silnik 1.1 MPI 54KM 40kW
Rok produkcji 2003
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
tak jak powyżej szkoda że brat który miał kupić to auto został odwiedziony od tego zamiaru przez pewnego staruszka który nie polecał marki fiat nikomu jako jedna z najgorszych - za to proponował kupno samochodu KIA. Pojechałem z bratem do salonu z zamiarem kupna - było to już wcześniej uzgodnione. Jednak po przyjeździe na miejsce po wysiądnięciu z auta i po obejrzeniu aut na placu podszedł do nas dziadek a raczej do mojej Pandy. coś sie wypytywał zgłaszał swoje uwagi na temat mojego samochodu twierdząc że jest właścicielem seicenta itd itd. rozmowa na tyle się przedłużyła że zaczął opowiadać o wszystkich modelach fiata który lepszy a który gorszy według niego wszystkie były najgorsze Panda też mu się nie podobał bo ma taki dziwny tył - powiedział "schrzaniony". Gadał jak najęty. W końcu stwierdziliśmy z bratem że pora się od niego odczepić i poszliśmy do salon do środka. I tu przełom bo bratu odbiło kompletnie. Przyjechał ze 100%-wym zamiarem kupna auta - co prawda na raty a mówi mi w środku że po tym co usłyszł od dziadka nie kupuje żadnej Pandy!!! Ponieważ byliśmy w salonie powiedziałem mu że nie ma się co sugerować jedną opinią dziadka. Jednak na nic moje rady nie dał się przekonać. A teraz minęło już parę miesiięcy - Pandy zdrożały już dwa razy i co?! Powiedział że za rok planuje zakup nowej Pandy i nie chce żadnego innego auta. Gdyby nie dziadek - prorok jak rzekł moój brat to by jeździł i cieszył się już nowiuśką Pandą a tak to dołoży 1400zł - bo tyle zdrożały i kto wie czy jeszcze nie zdrożeją. TERAZ TO ON TEGO ŻAŁUJE I TO BARDZO.
po odpaleniu słychać głośniejszą pracę zaworów, których jednak po kilku minutach już wogóle nie słychać
no cóż konsola może troszkę za szeroka ale wrzucanie biegów to sama frajda.
dla mnie bez zastrzeżeń
nie widzę przedniej maski ale nie przeszkadza to w manewrowaniu a do tyłu jest wręcz idealna- można podjechać do przeszkody prawie na styk i co najważniejsz widać to idealnie!!
wersja podstawowa nie ma tego za wiele ale wszystko ułożone na miejscu.
mając 183 cm siedziałem na trzech miejscach - kierowca, pasażer i miejsce za pasażerem - na tych miejscach podróżować mogę bez jednego słowa narzekania jednak za kierowcą na tylnym fotelu przy moim ustawieniu nie zmieściłbym się bez wciśnięcia nóg pomiędzy fotelem kierowcy a moim siedziskiem jednak można fotel pchnąć do przodu i jechać w piątkę( ja lubię mieć fotel wysunięty max do tyłu i do tego jeszcze oparcie pochylone bardziej niż zwykle)
szkoda że nie ma punktu 6 bo bym takowy przyznał Jechałem 145km/h i nie widzę różnicy czy jedzie się 100 czy 145km/h. Bardzo cicha praca silnika!!!
jadąc ekonomicznie - 90km/h spalanie koło 5l jednak przy 120-150 to ona już troszkę więcej pali ale tak jest w większości samochodów jeśli nie w każdym także spokojnie bracia i siostry. 90-110 wystarczy zupełnie na nasze polskie drogi.
TAŃSZE JEST SEICENTO ALE TO MALUSZEK W PORÓWNANIU Z PANDĄ
rzadko ale zauważyłem że po odpaleniu mruga wyświetlacz komputera co wcale nie utrudnia jazdy ponieważ na mrugającym wyświetlaczu przejechałem 80km bez zatrzymywania i auto zachowywało się normalnie. wystarczy zgasić silnik i ponownie go zapalić i wtedy komputer nie mruga. ( nie wiem czy to nie wina tego że auto zostawiałem na światłach nie wyłączonych chociaż oczywiście nie świeciły ale w momencie rozruchu bez przekręcania gałeczką włączania świateł już się zapaliły. myślę że powinno się wyłączyć światła i nadmuch oraz odbiornik radiowy przed wyjęciem kluczyków ze stacyjki i powinno być wszystko ok ale to moja uwaga.
przy tym przebiegu odpukać nie było
Fiat Panda II Hatchback 5d