Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

Adamo Adamoooo@poczta.fm, 16 lat temu
Silnik 1.2 MPI 69KM 51kW
Rok produkcji 2003
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort. Prowadzenie. Przestrzeń wokoło kierowcy. Pozycja za kierownicą.... Tania eksploatacja. Bardzo niewielka wytrata wartości. :-)
Zawieszenie : na 120000km przebiegu 2 razy było naprawiane zawieszenie prawie kompletne.
Karoseria : Zepsuł sie panoramiczny dach i wymagało to rozebrania całego jego mechanizmu. Zepsuł się zamek również w tylnej klapie i możliwe było otwieranie klapy tylko z kluczyka lub pilota.
Nie będę się tu rozpisywał. Teraz planuję kupno pandy 100hp. Nie chcę innego auta chociaż nie raz miałem dośc stuków w zawieszeniu ale jest to najtansze i najwygodniejsze auto do miasta i na trasę również chociaż fakt..... Hummerem pewnie było by w trasie wygodniej......
W silniku pijawiły sie jakieś stukotania niewielkie ale w kabinie nie sa one słyszalne zupełnie. Auto jest wyciszone pięknie. w trakcie jazdy słychać jedynie niewielki szum i można sie jedynie czasem domyślać że to może od silnika....
Skrzynia biegów baaaardzo dobrze zestopniowana. Dodatkowo duży plus za umiejscowienie dźwigni zmiany biegów
Prowadzenie samochodu perfekcyjne. Co jakiś czas pojawia się stukot w zawieszeniu który należy usunąć wymieniając co jakiś czas elementy zawieszenie. ( zreszta bardzo tanie nawet w Aso)
Prawie jak SUV. Nie będę się rozpisywał na ten temat. Kto jeździł Pandą ten wie o co chodzi.
Wszystko na swoim miejscu. Auto jakby uszyte na miarę. Idealnie wręcz. Duuuuuuuuuuży plus na kozyść fiata co niestety nie ma zastosowania w innych modelach. Panda pod tym względem jest wyjątkowa.
Właściwie żadnych wad nie stwierdziłem. Działa poprawnie. Bez problemu.
Myślę że w tej kwestii jest to zdecydowany lider i wzór do naśladowania.
Prefekcyjnie. Jeździłem wieloma autami i w tym jest wyjątkowo cicho w trakcie jazdy.
Ekonomiczność w tym modelu jeśli chodzi o zuzycie paliwa jest srednie. Starej konstrukcji silnik. Niestety nie 16V. Zużycie paliwa waha się w granicach od 6-7 litrów trasa do 7-8 a nawet czasem koło 9 miasto. To raczej średni wynik ale nie jest źle.
Nic dodać nic ująć.ja moją Pandę kupiłem za jakieś 22000. minęły 2 lata i odsprzedam ją za jakieś 20000 spokojnie z tego co widze jakie są ceny.
Auto jest generalnie niezawodne. Denerwujące są tylko takie duperelki które się czasem popsują ale są to raczej sprawy kosmetyczne.
Mam głównie uwago do zawieszenia. To zdecydowany minus. Ale można tanio naprawić i około 40 000km można bez napraw pojexdzić. A potem znów. Ale jeszcze raz zaznaczam można to naprawić szybko i bardzo tanio. Mniejszy problem ale również denerwujący to taki że zepsuł się otwierany elektrycznie dach firmy Webasto zamontowany w mojej pandzie. Zablokował się i nie chciał się zamykać. Trzeba było cały mechanizm rozbierać. :-( Poza tym zepsuł sie elektromagnes z tylnym zamku i czasem klapa bagażnika sama sie otwierała. I jeszcze raz ZAWIESZENIE ale zaznaczam że to przebieg ponad 120 000 km więc z czegoś to się bierze a auto na codzień jeździ po KRAKOWIE. Jednym z najbardziej dziurawych i najbardziej zakorkowanych miast w Europie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 MPI 69KM 51kW [l/100km]

6,7