Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

irreality, 16 lat temu
Silnik 1.2 MPI 69KM 51kW
Rok produkcji 2005
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Deska rozdzielcza i ilość miejsca z przodu.
Ładnie przyspiesza. Chodzi cicho i równo. Nie ma się do czego przyczepić.
Bardzo odpowiada mi położenie dźwigni zmiany biegów - blisko kierownicy i pod ręką. Krótkie i lekkie przełożenia - w sam raz do miasta. Biegi wchodzą bez problemów.
Przy szybkim pokonywaniu zakrętów nadwozie się przechyla nie dając poczucia panowania nad pojazdem - zapewne trochę wina wysokiego nadwozia. Wielki plus za dodatkowe wspomaganie miejskie - można manewrować kręcąc kierownicą jednym palcem. Koła umieszczone blisko końców karoserii pozwalają sprawnie wjechać w nieduże miejsca parkingowe praktycznie na styk.
Siedzi się wysoko dzięki czemu widoczność naprawdę dobra. Pudełkowaty kształt nadwozia pozwala bezproblemowo wyczuć gabaryty auta.
Zaskoczyła mnie deska rozdzielcza. Ładna i przejrzysta. Dobrej jakości plastik i wykonanie. Fajnie podświetlona w nocy. Mam wersję z komputerem pokładowym oraz zamykanym schowkiem. Jedynym drobiazgiem jaki mógłbym wskazać jest nieco zawadzająca prawej nodze obudowa dźwigni zmiany biegów - dla większych osób może przeszkadzać. Źle rozwiązano składanie tylnej kanapy -kładzie się tylko oparcie i zostaje duży próg zamiast płaskiej podłogi.
Klimatyzacji nie mam. Natomiast wentylacja i ogrzewanie sprawują się bez zarzutu. Zarówno odparowanie szyb jak i nagrzanie wnętrza odbywa się sprawnie. Na samym początku używania piszczał wentylator dmuchawy - wygląda na to, że poprzedni właściciel go nie używał - zreperowało się samo po kilku dniach i już nie piszczy.
Z przodu bez zarzutu. Z tyłu kiepsko - miejsca mało i ciasno. Aby na tylnych siedzeniach zamocować fotelik dziecięcy mocowany tyłem do kierunku jazdy trzeba przesunąć przedni fotel maksymalnie do przodu. Bardzo dobrze, że ma komplet drzwi. Bagażnik też mógłby być ciut większy.
W mieście bez zarzutu - silnika nie słychać. Natomiast na trasie pow. 120 km/h już robi się głośno - głównie powietrze (nadwozie nie jest opływowe) ale słychać też nadwozie. Nie jest źle.
Zużycie paliwa niewielkie - pomimo ciężkiej nogi. Przeglądów obowiązkowych nie mam bo auto już po gwarancji. Nic się póki co nie zepsuło (od zakupu przejechałem 10 tys km).
Póki co nic.
Również nic.