Ocena kierowcy - Fiat Panda II Van

michał, 14 lat temu
Rok produkcji 2005
Fiat Panda II Van 1.1 54KM 40kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Ładownośc- 500 kg a zawieszenie nie leży na ziemii :)
Układ elektryczny : Kostka wychodząca z body computera notorycznie wypalają się piny od oświetlenia. Cena w fiacie 150zł, ale da się znaleźć ta samą, oryginalną za 80zł
Zawieszenie : Mimo wszystko trzeba uważać na zawieszenie, bo jest delikatne.
auto z 2005 roku z przebiegiem 55.000km kupiłem za 13.000 brutto. Nie ma radia, wspomagania, klimy, elektryki ani czujnika otwierania drzwi pasażera :) Jest to typowy van służący do przemieszania się pomiędzy punktem A i punktem B. Nie oczekujmy komfortu jazdy z audi ani ekonomiczności z nowych silników toyoty (kontrukcja z lat \'70), ale mimo to jest to auto godne polecenia i jeśli miałbym wybrać drugi raz tanie auto do firmy wybrałbym pande.
Silnik pracuje równo i w miare dobrze przyśpiesza. BRakuje mu trochę mocy, ale to w końcu 1,1 z lpg. Ten sam silnik znany jest jeszcze z fiata UNO, czyli stara, sprawdzona konstrukcja.
Troche haczą jak skrzynia jest zimna, czasem 1 ciężko wejdzie, ale nie ma tragedii, da się przyzwyczaić i jeździć, trzeba pamiętać, że to VAN :)
Zawieszenie jest dość delikatne, trzeba uważać na przeładowania, mi padły tuleje belki i wszystkie amortyzatory po 55.000 km. Fakt faktem jest, że bardzo często wozi ładunki po 450 kg, ale w końcu to miał być van ;) Nie mam pretensji, amortyzatory przód 110zl, tył 70zł, tuleje 35zł, końcówka drążka 38zł.
Przy fotelu max odsuniętym do tyłu patrząc bardzo w lewo widzę słupek, a gdyby sie dało chętnie odsunąłbym go jeszcze bardziej w tył (mam 175cm) do przodu dobrze, do tyłu też poza mikro lusterkami, trzeba się przyzwyczaić.
Prawie jak Lambo! Brak radia, klimy, wspomagania, czujnika otwierania drzwi (poza drzwiami kierowcy) jednym słowem sportowa wersja lambo :) Jeśli miałbym to auto kupić jako wersje 5 osobową to pewnie bym marudził, że \"szary plastik is fantastic\", że fotele mało wygodne, ze materiały takie a nie inne... ale trzeba pamiętać, że to 2-osobowy van, gdzie fakt faktem jest gorzej wykonany niż, np corsa van... ale trzeba pamiętać, że od corsy jest też tańsza.
Nagrzewa się szybko, szyby nie parują, w lecie bez klimy wiadomo- tragedia.
Auto jest małe to i ma mało miejsca, z tyłu bagażnik wielkości średniego kombi (porównywalny do focusa combi), ale za to bardziej wytrzymały na załadunek.
Słychać wodę, szumy itd itp. Przez brak kanapy i siedzeń denerwujący świst dobiegający z tyłu pojazdu przy włączonym nawiewie zewnętrznym. Z tyłu pod zamkiem bagażnika jest klapka do wietrzenia- najlepiej zakleić i problem z głowy :) Ale i tak należy pamiętać, że to van.
Jakbym nie miał LPG to powiedziałbym, że jak na 1,1 to bardzo słabo, ale jako, że mam LPG to jest ok. Przy trasie i prędkości 140-155 km/h (czyli max) spala 10L lpg, przy jeździe 90-110 km/h ok 9L lpg, przy jeździe do 90 km/h spalił mi 8,5L lpg, miasto średnio 10L, cena gazu 2,10zł. No i do odliczenia vat i dochodówka.
13.000zł brutto za auto 3 letnie.
wentylator dmuchawy piszczy, kostka oświetlenia się topi (wada wszystkich pand) plastiki troche trzeszczą, ale o dziwo nic poważniejszego
nic poważnego (odpukać) się nie działo, musiałem wymianić komplet amortyzatorów, tuleje w belce i drążek kirowniczy, ale to raczej przez to, że notorycznie woże nią ładunki 300-450kg. Ceny częsci bardzo przystępne (sprzęgło komplet 170zł, rozrząd komplet 80zł)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 54KM 40kW [l/100km]

9,5