Ocena kierowcy - Fiat Panda II Van

Pan_Tadeusz, 19 lat temu
Rok produkcji 2004
Fiat Panda II Van 1.1 54KM 40kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Absolutnie nic.Czy to nie dziwne, przecież to Fiat.
Ten silnik potrzebuje bardzo dobrego oleju (Selenia odpada). Jak jest zimny to głośno pracuje, a winny temu jest brak wyciszenia komory silnika w Pandzie.Jak się podniesie maskę to jest goła blacha.Fiat oszczędza na Polskich kierowców, bo modele sprzedawane na eksport mają to wyciszenie w standarcie.Można przywyknąć.
Dałbym pełną ocenę , gdyby wsteczny się czasami nie zacinał .
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Trochę się przechyla na zakrętach i cierpią wtedy pasażerowie z tyłu ale nie można poprostu wchodzić w zakrent 100 -tką.Ten samochód jest wysoki jak minivan.
Wszyscy przeklinają ten słupek przy kierowcy i to jest zrozumiałe.Widoczność do tyłu niestety nie jest mocną stroną tego auta.
Mam długie nogi i bardzo często jak wsiadam to się udeżam o konsolę środkową. Pedały mogłyby być bardziej oddalone od siebie (zdażyło mi się "zachaczyć" o pedał przyspieszenia w czasie hamowania.Na szczęście nie groźnie.
Wentylacja działa bez zarzutu.Dobry nawiew na nogi.Nie mogłem dać 5 bo to przecież Fiat.
To jest małe auto, więc nie oczekujmy cudów. 4 osoby bez większego bagażu mogą spokojnie podróżować.
W środku (nie licząc zimnego silnika) jest stosunkowo cicho.
W mieście pali przyzwoicie - tyle co Toyota Prius(ale są podobno bardziej oszczędne auta).W trasie rekord to 5,3 przy dużym obciążeniu samochodu (powrót z wakacji).
Teraz chyba oszaleli z cenami za Pandę. Myślą że jak weszliśmy do Unii to nagle staliśmy się bogatsi. Potrzebny kubeł zimnej wody.
W zasadzie to nic się nie dzieje.Coś mi stukało w przednich drzwiach.W serwisie powiedzieli mi że śrubki się obluzowały i naprawili od ręki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 54KM 40kW [l/100km]

5,6