Lista ocen Fiat Punto I Hatchback (607) - Silnik

Na liście zabraknie 488 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sienia
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Silnik to najsłabsze ogniwo tego auta, jak również innych fiatów. Już kilka razy mi się zagotował, 3 razy wymieniałem uszczelkę pod głowicą (zawsze u innego mechanika) - nie pomogło. Reszta w porządku.
~artur
Hatchback 1.1 55KM 40kW
silnik super, nawet dynamiczny, jak na 12 lat wymieniona była 2 razy uszczelka(8zl) pod pokrywą zaworów(olej 5w40), no i filtry i płyny,obudowa alternatora wytrzymuje już dwunasty rok.
~Smigiel
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Kultura pracy na wolnych obrotach mizerna, trzęsie karoserią. Usterka mimo wizyty w 2 ASO i u 3 mechaników nierozpoznana. Uznałem że TTTM i zostawiłem w spokoju. Poza tym dość głośno, słabe wyciszenie.
~JoTiX
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Calkiem fajny silniczek, jak sie go troche przycisnie to nawet przyjemnie ciagnie. Oczywiscie jako ze to diesel to demonem on oczywiscie nie jest ale wiele osob sie juz sie zdziwilo gdy ich wozilem.
~bossman
Hatchback 1.1 55KM 40kW
silnik FIRE Fiata to najlepsza część tego samochodu. Zawsze zapala (nawet w ostatnie mroźne noce nie miałem powodu do narzekania), jest oszczędny (7-8l w mieście, 5,6-6l -poza miastem).
~TenCoNieKreciNosem
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Fajny silnik, moj niestety wybitnie czuly na jakosc paliwa, co odbija sie na kulturze pracy i dynamice. Da sie tym naprawde zwawo jezdzic, jesli sie czlowiek nauczy charakterystyki tego motoru.
~greg
Hatchback 1.2 73KM 54kW
mam od 1 roku i slysze wyraznie zawory przy rozruchu, przedtem nie bylo tego problemu, zacina sie stacyjka, zacina sie centalka, ale ogolnie samochodzik malo pali i ma niezla dynamike i cena ok.
~mirro@wp.pl
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Bardzo udany silnik, dobre spalanie do mocy, silnik pracuje równo, ciągnie dosyć dobrze, elastyczność bez zastrzeżeń. Reaguje żwawo na przyśpieszenie a wyprzedzanie przy gwałtownej redukcji to czysta frajda
~baziorki!poczta.onet.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Jka na silnik o takiej pojemnosci jest nie najgorszy. Dosc zrywny szczegolnie w miescie przy szybkich manewrach / zmiana pasa, wlaczanie sie do ruchu itp./Niestety przy 4 osobach "slabiutki"
~Wtorek (vtorek@tlen.pl)
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Tutaj żadnych zmian, jedziesz sam jest spoko, dorzucisz pasażerów jest gorzej no ale cóz to w końcu tylko 55Km dlatego nie ma co narzekać jak sie go dobrze zakręci to i zmieszcisz się do 100 w jakieś 15 sek :)
Fiat Punto I Hatchback