Lista ocen Fiat Punto I Hatchback (607) - Silnik

Na liście zabraknie 488 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konio_2
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Zasuwa aż miło mimo przebiegu 179tys. km, kręci 6,5 tys obrotów na zawołanie !, pali znośnie -ale nieco więcej niż 11 lat temu ! [ trasa ok 5,5 -6,2 l ], lubi olej - ale na szczęście nie spala tylko \"znaczy teren\" - około 0,3 l/1000 km
~pawlikk18@op.pl
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Nie chciałem pisać, bo zwykle coś co chwalimy za chwie sie posypie, ale zaryzykuję :) Silnik jest rewelacyjny! Żadnych większych awarii. Tylko wymiana oleju, rozrząd i świece ale to chyba norma :) Dodam, że jeżdżę na pół-syntetyku Mobil 1 od około 200tys.
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Silnik od zawsze pracował dobrze, może nie jest to zwijacz asfaltu ale jak trzeba to i wyprzedzić się da. Oczywiście aby autko jeździło dynamicznie trzeba przekroczyć magiczne 3000 obrotów. Ocena dobra, jak na tą pojemność jest GIT :-)
~michal
Hatchback 1.2 73KM 54kW
zrobilem tym autem 70000km i powaznych usterek nie mialem,dbalem o wymiane na czas oleju,swiec,filtrow i to wystarczylo,auto uzytkowalem codziennie i nie oszczedzalem silnika jak trzeba bylo to wysokie obroty byly.ogolnie normalna jazda mam 26lat
~Maks.
Hatchback 1.2 73KM 54kW
jest dobrze silnik 1,2 75konny daje radę mam na gaz i chcę obalić jakieś mity że gaz zamula czy coś w tym stylu ja nie narzekam silnik oprócz tego że ciągle "poci" się- widać jak wyciska się olej z uszczelek to nigdy mnie nie zawiódł.
~Maciek Opole
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Silnik chodzi cichutko! Po przejechaniu pierwszego 1000 km troche trzeszczy na zimnym silniku chyba pasek klinowy albo alternatora! Auto idealnie przyspiesza na niskich obrotach ... na 5 musi sie chwile wkrecic ale jak juz zdobedzie obroty to heyyya!
~MIROSLAW
Hatchback 1.2 60KM 44kW
kultura pracy doskonala-pracuje rowniutko w kazdym zakresie obrotow,spalanie-miasto 7,5l,trasa5,5l,osiagi-o-100-10,5sek.elastycznosc jak na tak maly silnik zdumiewajaca-60-100 IVbieg 8,5sek,80-120 Vbieg 15sek,-efekt "krotkiej"skrzyni za to V max 185km/h
~James_bon0@op.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Na benzynce chodzi super na gazie troche nietrzyma obrotów ,ale zato osiągi jak na ten silnik wyśmienite.ostatnio sie scigałem z clio 2 ( 1.4 ) wymiękał gościu ,fakt że silnik malo mi niewyskoczył ale wygrałem (może zasłóga to olejów jakie leje ?)
~TomBa
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Idealny po mieście, niezły na trasie, ale max dla 2 osób + dziecko, wada - zawsze spocony olejem (wycieki na uszczelniaczach wałka rozrządu), zimny i gorący uruchamia się od pierwszego kopa, wymaga połechtania przy odpalaniu po postoju 2-5 godzinnym
Dziennik kosztów dla Fiat Punto I Hatchback
7,3
~jjutryna@plusnet.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
na benzolu, na wolnych bardzo nierówna praca krztusi się i prycha, po gwałtownym dodaniu gazu chwila ciszy i po chwili zaczyna się powoli wkręcać - w serwisie komputer i inne sprawy elektryczne sprawdzono i obdukcja wykazała, że jest ok!
Fiat Punto I Hatchback