Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW 1996-1999 (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciek_punciak
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
Okropne rozwiązanie uszczelnienia przeniesienia napędu - półosie wchodzą luźno w mechanizm różnicowy, osłonięte gumą zaciśniętą na obudowie skrzyni i łożyskiem z uszczelniaczem na półosi. Jak łożysko stanie - obrywa gumę i wylewa się cały olej ze skrzyni. Tandetny pomysł !!! Ja miałem taki przypadek a mimo to przejechałem 1000 km bez oleju a bóg wie ile jeszcze przede mną poprzedni właściciel jeździł bez oleju. Po wyjęciu półosi krzyżaki były...
~Jaro
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
Tu pozwolę sobie przytoczyć pewną opinię"Jedynka i dwójka trochę krótkie, ale trójka to dopiero jest odjazd. Przy prędkościach 40, 60 i 80 km/h tródno się zdecydować na odpowiedni bieg podczas wyprzedzania. Doskonała elastyczność na V biegu od 100 km/h." i się z nią zgodzić. Tylko ta elastyczność na 5 biegu to tak bliżej 110km/h
~lehu
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
nawalila 3 razy!!! za pierwszym razem rozsypal sie piatka bieg, potem nie wchodzila czworka, a nakoniec znow rozsypala sie piatka,a czworke trzeba przytrzymac zeby weszla. ogolnie chodzi lekko i precyzyjnie (jak jest sprawna), troche za dlugie przelozenia, ale mozna sie do tego przyzwyczaic
~Biała strzała
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
Ze skrzynią zero problemów.Przelot niecałe 220kkm i sprzęgło ori(a auto ciągnąc przyczepki od 2003roku zarobiło na siebie wielokrotnie...).Przeguby i półośki ori.
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
w lecie bez problemów, zimą przy dużych mrozach zanim nie rozgrzeje się olej w skrzyni trzeba użyć więcej siły (wyjeżdżam z osiedla na pierwszym biegu i po chwili ok)
~ajnsztajn3@op.pl
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
Lekko pracuje ładnie zchodzi z 5 na 4 tylko szkoda że dźwignia niepracuje tak jak w np Panda II (ja nielubię machać ręką, ale są to osobiste ospawy)
~Rafał
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
To pięta Achillesowa tego auta.Należy pilnować stanu oleju .Przy niskim stanie bardzo szybko ulega uszkodzeniom mechanicznym.
~Lato
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
Malo precyzyjna, dlugi skok lewarka, wolny synchronizator2 biegu, za krotka 4 i 5 przez co cierpi komfort bo jest glosno przy 160km/h
~bielic0@friko3.onet.pl
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
Przy szybkich zamianch biegów ciężko przechodzi pomiędzy poszczególnymi pozycjami, a to, przynajmniej mnie, strasznie denerwuje.

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lukaszekkyc@op.pl
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
poza tym ze leje sie olej z uszczelniaczy i padly synchronozatory na 2 i 3 biegu jest ok
Fiat Punto I Hatchback