Lista ocen Fiat Punto I (612) - Silnik

Na liście zabraknie 493 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Chyba najlepsza benzynka kropki. Rzadko muszę redukować, by wyprzedzić kilka tirów na krótkiej prostej, znosi tanią instalację LPG bez problemów, jest znośnie:)
~STax
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Silnik lubi wysokie obroty, ale dość chętnie na nie wchodzi, do tego jest znacznie lepszy niż twierdzi sam producent (jechałem nim już 170 km/h a setke robi w 14 s.)
~...
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Super. Silnik jak na swój przebieg (206.000) chodzi rowno, nie bierze oleju, nie poci się, nie mam na co narzekac. powyzej 3 tys. obrotow lubi sobie spalic wiecej.
~leland
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Jak na 1.2 całkiem nieźle. Nie jest to auto do ścigania, ale też nie należy do wolnych. Dynamika poprawia się w górnym zakresie obrotów (wtedy trzeba liczyć się ze sporym spalaniem)
~slope1@wp.pl
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
lubie jak głośno chodzi chociaż słychać że coś tam jest. samochód rakieta pomimo tego że ma tylko 75 koni . Gdy się załączy turbo mało kto ma szanse . Polecam
~Marcin z Białegostoku
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest dopiero przy 4000 obrotów. Powoduje to, że trzeba wkręcać silnik do przynajmniej 3500, aby w miarę dynamicznie się przemieszczać.
~Jacek
Hatchback 1.1 55KM 40kW
ociężały, ale na trasie da się wyprzedzić co poniektórych kierowców. Max prędkość jaką udało mi się uzyskać to 120km/h. Średnio jazda 80km/h bez problemu i nadmiernego zużycia paliwa.
~ra_v
Hatchback 1.2 73KM 54kW
na seryjnym dlugo nie pojezdzilem bo jak dla mnie to troszeczke za slaby byl wiec nie wiem jak jest a teraz mam przetuningowany do okolo 100 koni i chodzi wysmienicie :):):)
~Wojtek M
Hatchback 1.1 55KM 40kW
silnik praktycznie niezawodny przy regularnej wymianie oleju spokojnie zrobi 200 tys.km.wiem bo moim poprzednim punciakiem 1,1 zrobiłem ponad 270tys. i było wszystko ok.
~Krzysiek
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Typowo wysokoobrotowy mały silnik benzynowy, choć dość elastyczny (co wynika być może z krótkich przełożeń skrzyni). Silnik pracuje b. dobrze od 2000 do 7200 obr/min.