Lista ocen Fiat Punto II (574) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 831 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.8 i 16V 130KM 96kW
Punto to już nowoczesny samochód. Jeżeli jeździmy spokojnie to wewnątrz jest cicho. Powyżej 3500 obr. zaczyna robić się głośniej i jeżeli ktoś nie lubi ostrzejszej jazdy to będzie mu przeszkadzało. Prawda jest taka, że przy redukcji będziemy słyszeć motor, ale to fajny dźwięk rzędowej czwórki (jak to włoch). Szumy powietrza zupełnie w normie. Jest to auto segmentu B i wyciszenie jest na dobrym poziomie. Porównując np. do Hondy Civic 1996-2001...
~Stavros maciek_01@ftv.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Przez pierwsze miesiace od kupna autka jezdzi sie wlasciwie z wlaczonym radiem :P (CD Blaupunkt + 7 glosnikow Subwoofer 100W w bagazniku) Calkiem przyjemnie zagluszaloby to wszystkie stuki i puki, ale takich zupelnie nie ma :) Silnika praktycznie nie slychac, a podczas spokojnej jazdy jest on cichy. Po pewnym czasie jak radio sie "znudzi" zaczyna sie szybciej jezdzic by tylko posluchac tego fajnego brzeczenia silniczka... trzeba sie troche...
~fabrycy
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jest to jeden z najlepiej wyciszonych samochodów jakie znam. Pomiędzy prędkością 80 a 140 km/h auto niemal nie zmienia głośności, nie trzeba podgłaśniać radia i można prowadzić ciche rozmowy z osobami z tylnego siedzenia. Bezproblemowo jedzie się autostradowe trasy (Niemcy) z długo utrzymywaną prędkością 160- 170 km/h. Doskonałe auto pod tym względem. Żaden znany mi konkurent (Clio, Fiesta) się nie umywa.
~jap@pf.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Przy spokojnej jeździe wyciszenie silnika bardzo dobre. Stojąc na światłach można zastanawiać się, czy silnik pracuje. Na wysokich obrotach w okolicach 4 tys. i więcej jest już wyraźnie głośniej. Bardziej jednak przeszkadzają odgłosy strumieni powietrza (szczególnie przy wietrznej pogodzie). Kiepsko wytłumione jest podwozie, przy czym bardzo głośne są opony (chyba, że ten typ tak ma - Michellin Energy:-(
~Tomasz
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
W aucie słychac odrazu wszystko po czym sie jedzie, na co sie wjedzie, co sie wiezie, odrazu tez bedzie słychac czy cos jest popsute, czy nie luzne, brak wyciszenia. Jeśli ktoś bedzie miał do wymiany linke od ręcznego, to te stukanie nieda mu zyc, nawet przy glosnej muzyce to slychac, auto lubi stukac i pukac, nie jest stworzony do jazdy po terenie, czy szybkiej jazdy.
~mailoo
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
Tu jest trochę gorzej. Przy mniejszych prędkościach czy na biegu jałowym, silnik jest lekko słyszalny (fani common rail mogą się cieszyć jego pracą). Podróż powyżej prędkości 130km/h przy dłuższych trasach jest dość mecząca. Wchodzi tu w grę hałas pochodzący z komory silnika jak i szum powietrza który jest wywołany między innymi dość wysoką konstrukcja auta.
~Alb
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Za to daje 5/5, bo w porównaniu do konkurencji, nawet w nowych autach tej klasy nie jest tak cicho. Do 70km/h jest prawie jak w mercedesach. Silnik cichutki. Dopiero przy wyższych prędkościach robi się coraz głośniej z powodu przeciętnego wygłuszenia uszczelek, karoserii i spodu auta. Przy 120km/h jest już głośno, ale to nie auto na trasy.
~luk
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
naprawdę cicho...;na postoju nie raz już sie złapałem,że nasłuchiwałem,czy silnik pracuje,bo wogóle go nie słychac; jadac do 100 km/h jest naprawdę znakomicie; powyżej zaczyna być już trochę głośniej,ale naprawdę głośno jest dopiero powyżej 140km/h; głównym źródłem hałasu jest ogumienie i powietrze przy większych prędkościach...ja jestem bardzo zadowolony
~Olek oolo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Głośno w tym wozie jak cholera, szkoda słów. Wszystko jest ok gdy masz opony letnie i jedzie się 80 - 90 km/h, powyżej tej prędkości jest tragicznie. Brak możliwości założenia tylnych nadkoli powoduje spory huk opon. (jeśli chodzi o te nadkola to można je założyć i owszem z tym że jak wsiądzie z tyłu dwie osoby to koła obierają o nie)
Dziennik kosztów dla Fiat Punto II
5,6
6,4
7,6
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Puka, trzeszczy, świercze są wszędzie, przestałem już z tym walczyć. Każda najdrobniejsza nierówność to orgia dźwięków. Jazda po kocich łbach to niezapomniane wrażenia - wydawać by się mogło, że nawet lakier terkocze :) Silnik w miarę cichy, jedynie powyżej 6000 robi się nieprzyjemnie głośny, a już za wiele z tego nie wynika.