Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Asia, 12 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Wszędzie go można zaparkować, przejechał przez polskie i czeskie Tatry bez problemu (ale na dwójce).
Układ elektryczny : elektrowentylator, wycieraczki
Silnik : uszczelka górna
Inne : co 2 - 3 lata tłumik i rura wydechowa
Jedynym problemem był trochę mały jak na góry silnik 0,9 l oraz złe wyniki crash testów. Problemem był elektrowentylator. Cała reszta - rewelacyjnie pod warunkiem nie oszczędzania na naprawach wskazanych przy przeglądzie.
W silniku musiałam raz na kilka wymieniać uszczelkę górną. Z racji wielkości, samochód miał problemy w wysokich górach z trzema osobami w środku i bagażami, trzeba było się spindrać na dwójce. Jednak spalanie nie przekraczało na trasie 5 l.
Nigdy, przez 6 lat używania samochodu (jako drugi właściciel, po poprzednim który miał samochód przez 5 lat) nie miałam problemów ani ze sprzęgłem, ani ze skrzynią biegów. Krótkie przełożenia dają bardzo fajny start - samochód szybko startuje.
W ciągu 6 lat użytkowania jako drugi właściciel (poprzedni miał auto 5 lat i absolutnie nic przy nim nie robił) musiałam po zakupie wymienić wszystkie amortyzatory - efekt zaniedbań poprzedniego właściciela. Potem, po kolejnych 3 latach musiał zregenerować prawy tylni wahacz. Co kilka lat wymiana klocków, raz szczęki bo zardzewiały. Raz wymieniłam także tarcze bo się zrobił rant.
Sugeruję dołożenie lusterka panoramicznego, ale widoczność jest bardzo dobra.
Dlaczego aby sięgnąć pedału gazu trzeba skręcać nogę w kostce?
W zimie trzeba chłodzić i zasłaniać chłodnicę tekturą, w korkach w lecie trzeba grzać, żeby się broń Boże nie włączył elektrowentylator, który psuł się bez przerwy.
To jest samochód mały więc nie oczekujmy cudów.
Nie odnotowałam hałasów.
W mieście palił 8 litrów, poza miastem 5 litrów benzyny. Średni poziom moich wydatków na naprawy rocznie to 2 - 3 tys zł, ale część z tego to była naprawa karoserii po poprzednim właścicielu. Jednak 1,5 tys zł rocznie to kwota która szła na naprawy, przez co się odwdzięczał bezawaryjną jazdą. Autko nigdy się nie zepsuło - NIGDY. Byłam nim na Węgrzech, na Słowacji w 3 osoby, jazda idealna. Sprzedałam tylko dlatego , że inni kierowcy mnie ignorowali na drodze bo samochód malutki i dlatego, że bałam się co by było gdyby doszło do cięższego zderzenia.
Polecam!
Mój samochód był sumiennie serwisowany i robiłam uczciwe przeglądy. Jeżeli coś należało wymienić, to było to wymieniane. W efekcie, samochód się NIGDY nie zepsuł. Tym niemniej, notorycznie psuł się elektrowentylator i co 2 - 3 lata trzeba było wymienić rurę wydechową z tłumikiem. Lubiły psuć się także silniczki wycieraczek i pompka spryskiwacza - ale na 6 lat naprawiałam jeden raz przód i jeden raz tył (wycieraczeki).
Mój samochód był sumiennie serwisowany i robiłam uczciwe przeglądy. Jeżeli coś należało wymienić, to było to wymieniane. W efekcie, samochód się NIGDY nie zepsuł. W zimie zasłonić wlot powietrza tekturą, inaczej wywali olej przez bagnet do sprawdzania poziomu oleju.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

5,8