Lista ocen Fiat Siena 1.2 8V 75KM 55kW 1997-2002 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek z Warszawy
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Miasto w lecie 8l/100km, w zimie 8,5l do 9,5l/100km. W trasie 6l/100km. Pierwszy 400zł, drugi 600zł. Po siedmiu latach 1000zł, ale uprzedzono mnie, że czeka mnie w najbliższym czasie wymiana sprzęgła, klocków hamulcowych i uszczelki pod głowicą (to drugi raz) i to też będzie koszt ok. 100zł. Zdecydowanie omijajcie ASO. Po pięciu latach do samochodu dołożyłem uwzględniając ceny przeglądów, napraw i zakup opon zimowych dosłownie 5000zł.
~mr_MDJ
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Tyle ile się wleje tyle spali. To wszystko zależy od naszego stylu jazdy i czy chcemy mniej spalić czy jest nam to obojętne. Po mieście od 7-9l Na trasie Do 90 km/h od 6-7 lt Na trasie Wrocław- Zielona góra przy max prędkości 90 i załadowanym do połowy spalił nieco ponad 6l Od 120km/h od 8-ile chcesz.
~JacoAutocentrum
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Jesli chodzi o silnik to praktycznie bezawaryjny wiec praktycznie zero kosztów, no a z poza silnika to tez nie było zbyd duo wymniana linek od recznego hamulca bo juz przy kupnie slabo dzialal no kompletny wydech bo zardzewnialy, no ale przy takim roczniku to przy kazdym samochodze trzeba cos zmnieniac.
~hudini
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
samochod pali niemilosierne ilosci benzyny jak i gazu. średnie spalanie lpg wacha sie od 10,5 do nawet 12litrow w cyklu mieszanym..nie wiem od czego jest to zalezne. minimalne spalanie lpg jakie udalo mi sie uzyskac to 8,5l na 100km. benzyny pali jak silnik 1.6, ok 8,2l w cyklu mieszanym
~Marecki7219@wp.pl
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Przez cztery lata włożyłem może 1000pln. To bardzo dobry wynik jak na auto za takie grosze. Nie mam najmniejszego problemu z zawieszeniem chociaż auto zrobiło 100 tys. po polskich drogach- to duży plus. A spalanie - niestety do 14l gazu w mieście, to chyba trochę za dużo, nawet jak na moją nogę.
~tsz026@o2.pl
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Przy mojej nodze, która lekka nie jest spalanie jest wysokie. 10 - 11 miasto, 8-9 trasa. Przy czym ja naprawdę nie lubię, żeby kuce pod maską się obijały. Jak ktoś bawi się w eco driving to pewnie wyciśnie z Sieny i 8 w mieście i jeszcze mniej w trasie
~Phoenix505
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
W autku nie ma co się psuć, i to jest na plus dla włochów , silnik jest praktycznie bez awaryjny, natomiast jeśli chodzi o elementy blacharskie to niestety ale koszty napraw czasami są wyższe od wartości samego auta.
~wojtek1993osw
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Miasto 10-12 litrów LPG Trasa 7-9 litrów LPG Ceny przeglądu nie znam, ponieważ tym się zajmują rodzice ;D Jeśli użytkuje się samochód normalnie to nie ma problemów z usterkami, gorzej jak ktoś lubi poszaleć itp.
~Darus tir.urzet@interia.pl
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Ze zużyciem paliwa nie ma tragedii, zależy od ciężkości nogi, obciążenia, miejsca poruszania się no i egzemplarza:]. Zużycie lpg od 8,0 (trasa, 2os+100kg), do 12,3 (zima, miasto, korki), oprócz lpg oczywiście trochę pb95:).
~samator
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Zużycie paliwa w trasie nawet poniżej 5litrów przy delikatnym operowaniu gazem i nie przekraczaniu 90km.Naprawy w Aso drogie choć nie wszystkie ale szybkie. przynajmniej te które wykonywałem.