Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Tomek, 17 lat temu
Silnik 1.2 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Z auta jestem bardzo zadowolony, jest komfortowe, dobrze wyposażone (pełna elektryka, klimatyzacja), ma atrakcyjny wygląd (wersja 3D), drobne niedoróbki w montażu można mu wybaczyć, niezawodność bez zarzutu
W sam raz na codzienne dojazdy do pracy (30 km w jedna stronę). Dość dynamiczny (na wyższych obrotach) i ekonomiczny, nie bierze ani grama oleju Po 60000 wymieniłem rozrząd (pasek i napinacz) Przy komplecie pasażerów trochę za słaby.
W niskich temperaturach zdarzają się problemy z wrzuceniem 1 i 3 biegu. "Szóstka" bardzo dobra do spokojnej, ekonomicznej jazdy, czasami delikatnie zazgrzyta przy wrzucaniu wstecznego, ogólnie jest OK
Prowadzi się przyjemnie, zawieszenie ustawione dość miękko ale auto jest bardzo stabilne dobrze trzyma się drogi zarówno przy jeździe na w prost jak i w zakrętach. Do tej pory wymieniłem łączniki stabilizatora (po 50000 km), jak na stan naszych dróg chyba nie jest najgorzej. Praktyczne wspomaganie Dualdrive.
Przyzwyczajenia wymagają dość szerokie przednie słupki, do tyłu widoczność niezbyt dobra (posiadam wersję 3D). Doby pomysł to chowane tylne zagłówki
Wszystko na sowim miejscu, obsługa intuicyjna, kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, sporo schowków (w tym jeden chłodzony-mam wersję z klimą), trochę niewygodne fotele-na dłuższych trasach bolą plecy
Zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja działają prawidłowo pod warunkiem częstej wymiany filtra przeciwpyłkowego (w moim przypadku minimum raz w roku-filtr z wymianą w ASO ok 60 PLN-można przeżyć)
Rewelacyjna ilość miejsca zwłaszcza z przodu, trochę utrudniony dostęp do tylnej kanapy (wersja 3D) ale jak już się wsiądzie jest bardzo przyzwoicie, sporo miejsca nad głową, szerokie wnętrze
Silnik głośny powyżej 3500 obr, przy szybszej jeździe-szum powietrza, głośne fabryczne opony. Ogólnie wyciszenie jest wystarczające dłuższa jazda nie jest męcząca z tego powodu
Średnie zużycie paliwa w codziennej eksploatacji to ok. 6.6 l/100km, ceny przeglądów w ASO wysokie (serwisuję auto w niezależnym warsztacie), w ASO serwisuję klimatyzację i wymieniam żarówki (fatalny dostęp-praktycznie niemożliwa wymiana we własnym zakresie). Części eksploatacyjne w cenach akceptowalnych (oczywiście poza ASO)
Jako nowe dość drogie. Swoje kupiłem w komisie przydilerskim : miało dwa lata 30 tys. przebiegu i było w idealnym stanie. Cena trochę wyższa niż w ogłoszeniach ale teraz wiem że było warto. Używane z pewnego źródła można chyba polecić
Otwierająca się czasem bez powodu popielniczka na środkowej konsoli-nie chce się potem zatrzasnąć, skrzypienie z deski rozdzielczej i podsufitki, zapalające się bez powodu kontrolki (tutaj pomogła wymiana akumulatora-pomogło od razu), skrzypiący fotel kierowcy. Ogólnie da się wytrzymać
Do chwili obecnej żadnych poważnych usterek-oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80KM 59kW [l/100km]

6,4