Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

inzynier, 12 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Bardzo udany model fiata, oczywiscie nie jest to auto bez wad, bo takich po prostu nie ma ale jestem z zakupu bardzo zadowolony. Wbrew powszechnej opinii (oprocz pompki sprzegla za 150zl) nie popsulo sie do tej pory kompletnie nic. Autko ma bardzo ladny wyglad (wersja trzy-drzwiowa), w srodku calkiem sporo miejsca, jest dobrze wyciszone, malo pali, tanie czesci zamienne, fajnie sie prowadzi... to co mnie denerwuje to... wymiana zarówek... tragedia... jest tez dosyc nisko zawieszone wiec trzeba uwazac na krawezniki, bieg wsteczny ktory trzeba bardzo precyzyjnie wrzucac... pewnie cos by sie jeszcze znalazlo ale... ja jestem z niego bardzo zadowolony i jezeli juz mnie czyms zaskakuje to tylko pozytywnie:)))
Nie mam najmniejszych uwag, silnik cicho pracuje, co najwazniejsze nie bierze oleju, jak na 95KM przyspiesza calkiem niezle, choc oczywiscie rakieta na starcie z pewnoscia nie jest:)
6-cio biegowa skrzynia, swietnie sprawdza sie w trasie, ten 6-ty bieg robi roznice:) gdyby nie to ze trzeba bardzo precyzyjnie wrzucac wsteczny zeby nie zacharczal bylaby rewelacja, moim zdaniem troszke za dlugie skoki ale bez przesady jest dobrze:)
Wchodzi bardzo precyzyjnie w zakrety, caly czas pewnie trzyma sie drogi jedyny minus to to ze... za bardzo kolysze sie cala buda, mozna to odczuc jadac kreta droga lub po prostu zrobic sobie samemu test i skrecac podczas wolnej jazdy kierownica raz w lewo raz w prawo
Troche male lusterka boczne ale wystarczy sobie je dobrze ustawic... w kazdym badz razie nie mam najmniejszych problemow z parkowaniem tylem, do przodu bez zastrzezen
Wszystko na swoim miejscu, widoczne, czytelne, komputer prosty w obsludze... super
Nie mam najmniejszych uwag, szyby momentalnie odparowywuja, nagrzewa sie tez dosyc szybko, klimatyzacja sprawdza sie nawet w temperaturach ponad +40 (jazda przez Chorwacje)
Moim zdaniem jest wiecej miejsca niz w Golfie czy Corolli, mam 185cm wzrostu i z przodu miejsca mam wystarczajaco, z tyłu jechałem tylko raz ale spokojnie sie zmiescilem:P
W moim stilo silnik glosniej (ale nie bardzo glosno) zaczyna slychac przy predkosciach powyzej 150km/h lub przy obrotach wyzszych niz 4-5 tysiecy no chyba ze otworze szyberdach:P
Bardzo mile zaskoczenie, w trasie srednio spala mi 6l/100km przy predkosciach 110-130km/h.... po miescie przy duzym ruchu ok 7litrow... rekordy niskiego spalania stilo bije na trasie przy predkosciach do 90km/h wtedy spala troche ok 5litrow no ale co to za jazda;)
Zaplacilem 15000zl za siedmioletnie autko (rocznik 2004) sprowadzone od pierwszego wlasciciela z Niemiec, serwisowany w ASO, przebieg potwierdzony, dodatkowo po wstukaniu numeru VIN wyswietlili mi wszystkie akcje serwisowe jakie mial ten samochod od momentu kupna... klimatyzacja, radyjko, szyberdach, 6 poduszek, ABSy itp... za Opla, Toyote, Mazde lub VW czy nawet Skode z tego rocznika z takim wyposazeniem... bez 20000zl nie mialbym czego szukac... chyba ze \"okazje\" i \"igielki\" z komisow... Pozdrawiam
Po przejechaniu 13000km wymienilem 2 zarowki swiatel mijania za 30zl, łacznik stabilizatora za 60zl i pompke od sprzegla za 150zl, a tak to tylko płyny i filtry
Brak i oby tak dalej :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]