Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Ryszard, 17 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Za brak miejsca na wymianę żarówek - np. osłona tyłu reflektora jest niemalże przyciśnięta obudową akumulatora należy się potężna nagana projektantowi tego rozwiązania i wyrazy współczucia mechanikom, którzy to wymieniają. Odklejająca się podsufitka przy tylnych drzwiach - klapie- od kufra jest przejawem brakoróbstwa czy błędu projektowego? Uczywty do mocowania bagażu niemalże w 1/3 odległości od oparć tylnej kanapy - trudne do racjonalnego wykorzystania - dlaczego ich nie umieszczono tak jak w Fiat Brava-wzorowo! w narożnikach. Bardzo skomplikowane podejście do wymiany żarówek w tylnich lampach - należało skorzystać z wzorca zastosowanego w Fiat Brava!
bardzo dobry motor, wysoka kultura pracy, wraz ze wzrostem obrotów zauważalnie,bardzo dynamicznie wzrasta dostępna moc, bardzo elastyczny od ok.1750 obr/min
jak dla mnie bez uwag- piąty i szósty bieg jedynie do jazdy autostradowej
jak do tej pory nie sprawił mi zawodu, oby tak dalej udało sie w porę zauważać dziury w jezdni i je bardzo sprawnie omijać
bez zarzutu, przydłby się jeszcze czujnik cofania
bardzo dobra, wszystko jest na swoim miejscu, tam, gdzie być powinno.
lepiej mogłaby być przewietrzana tylna część nadwozia, rzadko jadący z tyłu pasażerowie skarżą się na niedostatek świeżego powietrza - wersja 3-drzwiowa z automatyczną klimatyzacją, brak możliwości otwarcia okien z tyłu-wklejone na stałe do nadwozia.
dosyć obszerne auto zapewnia dużo wolnego miejsca dla kierowcy i pasażera, z tyłu nieco gorzej dla 3 dużych pasażerów
jak na 140 konnego multijeta to całkiem nieźle
jak do tej pory, to nie mam prawa narzekać na ten samochód
Duży spadek wartości auta - pokutuje jeszcze wciąż opinia, że FIAT nie jest niezawodynym autem
do szewskiej pasji doprowadziła mnie wymiana żarówki w przednim lewym reflektorze - tak mało miejsca! Na wymianę żarówek trzeba jeździć do serwisu, gdzie to robi najszczuplejszy z elektryków za 50 zł za 1 szt.
Jak do tej pory nic groźnego mi się nie przydarzyło i oby tak dalej!
Fiat Stilo Hatchback