Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Heniek75, 7 lat temu
Silnik 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Fiat Stilo Hatchback 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest cichy oraz w miarę ekonomiczny. Nie wymaga dolewek oleju.
Przeniesienie napędu : Hacząca skrzynia biegów
Układ hamulcowy : Nie odbijający ręczny hamulec
Układ elektryczny : Sporadyczne błędy ABS
Auto bardzo sympatyczne. Ponadczasowa sylwetka 3D, niezłe wyposażenie, zadowalające spalanie oraz stosunkowo niskie ceny części.
Silnik bez zarzutu. Lekkie problemy z osprzętem czyli z EGR oraz jednym wtryskiem. Wszystko do ogarnięcia.
Tutaj kiepsko. Mam w swoim egzemplarzu problemy z płynną zmianą biegów. Zmianie towarzyszy haczenie właściwie na każdym biegu. Nic nie zgrzyta. Wg niektórych oznaka zużytego sprzęgła, wg innych do roboty skrzynia/wybierak/wodziki.
Zawieszenie, hamulce ok. Trochę gorzej z hamulcem ręcznym - nie odbija. To typowa usterka w Stilo, a dokładnie błąd konstrukcyjny skutkujący przedostawaniem się zanieczyszczeń do przestrzeni roboczej dźwigienki ręcznego, co w efekcie doprowadza do jego "zapieczenia".
Komfort całkiem niezły. Jest wspomaganie CITY, klimatronik dwustrefowy oraz czujniki parkowania oraz tempomat. Więcej mi nie potrzeba.
Ergonomia przycisków całkiem niezła. Gorzej z fotelami. Uważam, że jest kiepsko. Po dłuższej trasie jestem obolały. Trzymanie boczne na zakrętach raczej słabe.
W porównaniu z poprzednim autem Stilo ma znakomitą wentylację. Wszelkie zaparowania szyb schodzą w mgnieniu oka po włączeniu nawiewów ewentualnie klimatyzacji.
Bez uwag. Jako pasażer z tyłu nigdy nie jeździłem.
Jak na diesla całkiem w porządku.
Jeżdżę autem głównie po mieście na krótkich odcinkach gdzie spalanie wynosi ok. 6,5L/100. Zimą oczywiście pali więcej, maksymalnie 7,5L. Minimalne spalanie na długiej trasie jakie udało mi się autem osiągnąć to 4,7L/100 km. Niektórzy chwalą się wynikami poniżej 4 litrów, ale są one dla mnie mało wiarygodne. Jazda na 6 biegu przy prędkości 70km/h (wersja 140 KM) to raczej głupota niż oszczędność.
Wydaje mi się że jest całkiem nieźle. Ceny części nie zwalają z nóg. Za kpl rozrząd zapłaciłem 400 zł. Klocki i tarcze na tył 258 zł.
Drobne usterki w moim aucie to aktywator klimatronika odpowiedzialny za nadmuch na szybę przednią - uwaga na ASO, potrafią naciągnąć na drogą wymianę. Czujnik parkowania (łatwa samodzielna wymiana); przycinający się zawór EGR; sporadyczny, niewyjaśniony błąd prawego, przedniego czujnika ABS.
Auto na razie nie odmówiło posłuszeństwa więc o poważnych usterkach nie może być mowy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW [l/100km]

6,4