Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Radek84, 13 lat temu
Silnik 1.9 JTD 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 100KM 74kW 2005-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Poprostu idzi do komisu i przejedz sie tym autem, na przeglądzie facet powiedział mi ze sam miał STILO, teraz jeździ ALFĄ i bardzo polecał silniki JTD.
Układ elektryczny : Jak opisałem powyżej, nie działa funkcja podnoszenia szyby pasażera oraz elektroniczne sterowanie poziomem leflektorów
Autko jest jak narazie spełnieniem moich marzeń, wygląda bardzo elegancko (wiem że stilo 3 drzwiowe jest z łądniejszym zacięciem, ale do 5 drzwiowego bardzo szybko sie przyzwyczaiłem). Wspomaganie CITY chodzi jak marzenie, silnik bardzo ładnie sie zbiera, przestrzen jest naprawdę ładnie wykończona i co najważniejsze bardzo komfortowa (sporo funkconalnych schowków). Naprawdę polecam te autko.
Silnik bardzi ładnie sie zbiera, a do elastycznosci nie mam zastrzeżeń. Jak narazie za dużo pali, ale mam auto 2 tygodnie więc jeszczy wybadam sytuację (podajedę z nim na komputer i wtedy zobaczymy)
Biegi wchodzą z bardzo łatwo i płynnie. Drążek skrzyni biegów jest umieszczony w dobrym miejscu (intuicyjnie się go łapie). Do skrzyni biegów nie można miec zastrzeżeń.
Dużo słyszałem, o tym ze Fiat Stilo ma za miękkie zawieszenie. Powiem tak, jeździłem Fordem Fusionem i mój Fiacik w niczym mu nie ustępuje. Ponadto dzięki temu miększemu zawieszeniu mniej odczuwam dziury na naszych polskich drogach. Te zawieszenie jest na nasze wspaniałe polskie drogi.
Faktycznie co do widoczności można miec małe zastrzeżenia, tzn. z przodu nie widac \"nosa\" i szczerze mówiąc już kilka razy o mało co tego nosa nie zadarłem. Z tyłu nie jest źle, natomiast lusterka boczne (chociaż w moim fiaciku elektronicznie sterowane) dośc małe. P.S W stilo 3-drzwiowym nos jest ponoc mniejszy, więc ryzyko zadarcia chyba też mniejsze :)
\"Według ogólnych zasad ergonomii, wszystkie ważne wskaźniki pojazdu muszą być umieszczone w zasięgu wzroku kierowcy. Natomiast wszystkie elementy sterownicze takie jak gałki, przełączniki czy przyciski powinny znajdywać się w części środkowej lub ewentualnie w bocznych częściach deski rozdzielczej w zasięgu ręki kierowcy.\" Hmm no to tak właśnie jest w moim fiacie :)
Nawiew mógłby byc troszkę bardziej precyzyjny, ale klima chodzi bardzo bardzo przyzwoicie, wiec moja ocena jest dobra.
Powiem może w ten sposób, mam 188cm wzrostu i ponad 100 kg żywej wagi i ja czuje sie w aucie bardzo dobrze, ale uwaga, ostatnio jechała ze mną koleżanka i nie musiałem regulowac siedzenia wiec autko naprawdę jest bardzo wygodne i nie brakuje w nim przestrzeni zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.
W zasadzie nie mam zastrzeżeń, ale jak puszczę radio to słyszę je na zew., tylko moim zdaniem to nie wina wyciszenia, ale jakości radia i głośników :)
Nieststy.... z mom Stilo musi byc coś chyba nie tak (ale mogę sie mylic). Producent deklaruje spalanie w mieście na poziomie 7,4/100km, ja moim zrobiłem swój pierwszy pełny bak i wyszło mi 8.3/100km. Jak zerowałem licznik od razu po kupnie śrdnia jaką zapamiętał wynosiła nawet 9,1/100km. Mam nadzieje, że wykryje usterkę i spalanie zejdzie poniżej 8/100km w mieście. Co do przeglądów i napraw to jeszcze nie miałem przyjamności.
Za tą cenę nie kupiłbym auta z takim wyposażeniem (ABS, wspomaganie CITY, klima, ele. szyby, lusterka, komputer pokładowy - średnie spalanie, chwilowe spalanie, dystans A i B, przypominianie o serwisie i wiele wiele innych) i takim wyglądem (bardzo zadbany model mi sie trwfił).
Hmm, oprócz tego, że od zakupu nie działa mi funkcja podnoszenia szyby pasazera (to naprawdę jest bajer i drobiazg, którego prawdopodobnie nie bede naprawiał przez długi czas) to wszytsko jest ok. Oj przepraszam, nie działa mi jeszcze automatyczne sterowanie reflektorami, ale dzisiaj zauważyłem że poprostu brakuje mi jedneko przekźnika (koło akumulatora) i prawdopodobnie to będzie przyczyną usterki. Poza tym wszytsko dział tak jak powinno, czyli: klima, komuter pokładowy, centrany zamek, światła itd. itp.
Narazie nie mam zastrzeżeń, ale przejechałem dopiero 550 km :) więc chyba nie mam prawa do wypowiadania sie w kwestii nizawodności i poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 100KM 74kW [l/100km]

7,8